Напередодні виборів до німецького бундестагу, намічених на 23 лютого, представники деяких великих німецьких підприємств зі сфери хіміндустрії висловилися за повернення країни до закупівлі природного газу з Росії. Про це розповідає Deutsche Welle з посиланням на джерела.
Зокрема представник компанії SKW Stickstoffwerke Piesteritz Карстен Францке наголосив на бажанні «повернутися до нормальних економічних відносин» із Росією, які «включають, звісно, і постачання газу».
Однак зробити це можна буде лише після закінчення війни в Україні, додав він. А до того часу було б доцільно не лише утриматися від закупівель газу, а й позбавити доступу не німецький ринок постачальників інших «газових продуктів» із Росії — зокрема добрив, заявив Францке.
Перед цим Крістоф Гюнтер — керуючий підприємства Chemiepark Leuna, що постачає газом близько 100 підприємств у федеральній землі Саксонія-Анхальт, — закликав владу ФРН повернутися до трубопровідних постачань у країну. Нинішню ситуацію він назвав при цьому «нерозумною», оскільки імпорт газу з Росії продовжується, хоча трубопроводами для цього і не користуються.
На запитання, чи хотів би він, щоб газ із РФ знову надходив до Німеччини трубопроводами, топ-менеджер відповів: «Звичайно». Гюнтер визнав, що «фінансування війни, що ведеться Росією, нікого не залишає байдужим», проте звернув увагу, що від російського газу все ж таки не відмовилися повністю: його лише закуповують зараз за цінами, які вищі за ціни на постачання трубопроводом.
За оцінкою глави Chemiepark Leuna, близько 10 % газу, що продається в ФРН — із Росії, а відмова від поставок трубопроводом збільшила ціну цього газу на 30 млрд євро на рік.
«Енергетична криза викликана політичними причинами. Це не закон природи, що у Німеччині — найвищі ціни на газ у Європі», — вважає Гюнтер.
Проте цю думку не поділяють у Об'єднанні хімічної промисловості (Verband der Chemischen Industrie).
«Ми не повинні повертатися до старих — нібито зручних — рішень і уникати надмірної залежності від окремих країн у майбутньому», — наголосив прес-секретар об'єднання, вказавши, що відмова від російського газу — не єдина причина зростання цін на газ у Німеччині.
Побічні витрати у Німеччині є додатковими «гирями» з погляду конкуренції на внутрішньому ринку ЄС, пояснив він. Ідеться про плату за користування мережами, яка в Німеччині вище, ніж в інших європейських країнах. Окрім того, за даними об'єднання, податок на зберігання газу останнім часом збільшився вчетверо.
Більше новин читайте на GreenPost.