Німецькі компанії хіміндустрії закликають повернути газ з РФ

3 хв на прочитання13 годин тому
Зображення зегенровано ШІ

Тому що зараз його просто закуповують за цінами вищими, ніж на постачання трубопроводом.

Напередодні виборів до німецького бундестагу, намічених на 23 лютого, представники деяких великих німецьких підприємств зі сфери хіміндустрії висловилися за повернення країни до закупівлі природного газу з Росії. Про це розповідає Deutsche Welle з посиланням на джерела.

Зокрема представник компанії SKW Stickstoffwerke Piesteritz Карстен Францке наголосив на бажанні «повернутися до нормальних економічних відносин» із Росією, які «включають, звісно, і постачання газу».

Однак зробити це можна буде лише після закінчення війни в Україні, додав він. А до того часу було б доцільно не лише утриматися від закупівель газу, а й позбавити доступу не німецький ринок постачальників інших «газових продуктів» із Росії — зокрема добрив, заявив Францке.

Перед цим Крістоф Гюнтер — керуючий підприємства Chemiepark Leuna, що постачає газом близько 100 підприємств у федеральній землі Саксонія-Анхальт, — закликав владу ФРН повернутися до трубопровідних постачань у країну. Нинішню ситуацію він назвав при цьому «нерозумною», оскільки імпорт газу з Росії продовжується, хоча трубопроводами для цього і не користуються.

На запитання, чи хотів би він, щоб газ із РФ знову надходив до Німеччини трубопроводами, топ-менеджер відповів: «Звичайно». Гюнтер визнав, що «фінансування війни, що ведеться Росією, нікого не залишає байдужим», проте звернув увагу, що від російського газу все ж таки не відмовилися повністю: його лише закуповують зараз за цінами, які вищі за ціни на постачання трубопроводом.

За оцінкою глави Chemiepark Leuna, близько 10 % газу, що продається в ФРН — із Росії, а відмова від поставок трубопроводом збільшила ціну цього газу на 30 млрд євро на рік.

«Енергетична криза викликана політичними причинами. Це не закон природи, що у Німеччині — найвищі ціни на газ у Європі», — вважає Гюнтер.

Проте цю думку не поділяють у Об'єднанні хімічної промисловості (Verband der Chemischen Industrie).

«Ми не повинні повертатися до старих — нібито зручних — рішень і уникати надмірної залежності від окремих країн у майбутньому», — наголосив прес-секретар об'єднання, вказавши, що відмова від російського газу — не єдина причина зростання цін на газ у Німеччині.

Побічні витрати у Німеччині є додатковими «гирями» з погляду конкуренції на внутрішньому ринку ЄС, пояснив він. Ідеться про плату за користування мережами, яка в Німеччині вище, ніж в інших європейських країнах. Окрім того, за даними об'єднання, податок на зберігання газу останнім часом збільшився вчетверо.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: