Догори
Дати відгук

Німецька лабораторія підтвердила випадки захворювання українців британським вірусом COVID

А у Франції з'явився новий вид ковіду, який не може виявити жоден тест.

2 хв на прочитання16 Березня 2021, 15:40
У Франції з'явився новий вид ковіду, який не може виявити жоден тест У Франції з'явився новий вид ковіду, який не може виявити жоден тест
Поділитись:

Напередодні, 15 березня 2021 року, вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я отримала результати секвенування решти 152 зразків із 200 відправлених на дослідження до лабораторії на базі Клініки Шаріте. Повідомляє пресслужба Центра громадського здоров'я.
На територіях Вінницької (чотири зразки) та Закарпатської (два зразки) областей — виявлено циркуляцію мутованих штамів, які мають британське походження. Це штами генетичної лінії B.1.1.7, мутації N501Y V1 та del HV69/70.
Крім того, визначено зміни (del HV69/70 у Spike-protein) у двох зразках зі Львівської та Луганської областей.
Раніше отримані результати секвенування з Клініки Шаріте виявили в Україні циркуляцію 18 мутованих штамів — генетичних ліній В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 та В2. Вони походять із країн Європи (Італія, Данія, Бельгія та ін.), Азії, Великої Британії та Австралії.
Циркуляцію мутованих штамів, які мають південноафриканське (В1.351) або бразильське (В1.1.28.1) походження — не виявлено.
Між тим, британський штам ковіду є найбільш заразним і тяжко переноситься хворими.
Тим часом у Франції виявили новий вид ковіду, який має симптоми, але його не може виявити жоден тест. Декілька випадків захворювання цим штамом зафіксували в регіоні Бретань. Повідомляє Le Figaro.
«Органи охорони здоров’я виявили у Бретані декілька випадків пацієнтів із симптомами COVID-19, але ПЛР-тести яких були негативними. Йдеться про кластер у лікарняному центрі Ланніон (Кот-д'Армор). 13 березня там було виявлено 79 випадків, у тому числі вісім випадків нового варіанту. Аналізи, проведені Інститутом Пастера, виявили «новий варіант (...), що має дев'ять мутацій в області, що кодує білок S», — повідомляє видання.
Зараз у Франції побоюються, що це невпізнаваний варіант і що його поширення не буде помічено. Дослідження ще не підтвердили, що варіант є більш заразним або небезпечним за «звичайний» COVID-19.

«Перші аналізи цього нового варіанту не дають змоги дійти висновку ні про серйозність, ні про підвищену заразність порівняно з початковим вірусом», — повідомили в МОЗ Франції, але дослідження тривають.

Раніше ми розповідали про вакцинацію в Україні — якої якості китайська вакцина та міжнародне свідоцтво про щеплення від МОЗ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.