Німеччина поставить Україні потужні акумулятори для енергосистеми

3 хв на прочитання13 Січня 2025, 17:31
Трансформатор, який пережив декілька влучань уламками і зрештою був зруйнований ущент.

Проте ЄБРР не фінансуватиме ДТЕК.

Україна отримає від Німеччини великі акумуляторні батареї потужністю від 20 до 50 мегават та сумарною потужністю 200 мегават для пом'якшення наслідків безперервних російських ракетних атак на українську енергосистему. Про це у понеділок, 13 січня, зробили спільну заяву заснована німецьким концерном Siemens компанія Fluence Energy та її український партнер — компанія ДТЕК олігарха Ріната Ахметова, розповідає Deutsche Welle.

Як уточнює агентство Reuters, поряд з Fluence Energy у постачанні потужних батарей в Україну візьмуть участь ще кілька профільних компаній, чиї назви не наводяться. Загальні інвестиційні витрати становитимуть 140 млн євро.

«Батареї мають бути готові до використання до жовтня, що дозволить скоротити перебої у подачі електроенергії наступної зими. Цієї потужності буде достатньо для двогодинного енергопостачання 600 000 домогосподарств», — ідеться в повідомленні.

Децентралізовані електростанції призначені для стабілізації енергосистем. На відміну від звичайних електростанцій, вони можуть постачати електроенергію споживачам протягом досить короткого часу.

ЄБРР не фінансуватиме ДТЕК

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) не допомагатиме оператору електроенергії ДТЕК з України, попри складну ситуацію в енергетиці країни, викликану обстрілами з боку російської армії, писало наприкінці листопада 2024 року італійське видання Corriere della Sera з посиланням на президента ЄБРР Оділь Рено-Бассо. За її словами, таке рішення банку пов'язане з небажанням надавати допомогу українським компаніям, які належать місцевим олігархам. А власник ДТЕК — найбагатша людина України Рінат Ахметов, чиї статки оцінюються як мінімум у 4 млрд доларів.

Наприкінці березня 2024 року гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко, що входить до групи ДТЕК, розповів, що оператор втратив близько половини генеруючих потужностей у результаті масованих ударів російської армії по енергосистемі України. У червні того ж року гендиректор «ДТЕК Енерго» Ільдар Салєєв у своєму акаунті в соцмережі Facebook написав, що компанія втратила 90 % своїх потужностей.

Росія завдає регулярних ударів по енергосистемі України

Енергетична інфраструктура України — одна з основних цілей повітряних атак РФ у ході її агресивної війни. Так, уночі та вранці 26 серпня 2024 року Росія завдала масованого удару по інфраструктурі України, переважно по енергетичних об'єктах, унаслідок чого було пошкоджено кілька об'єктів енергоінфраструктури, включаючи Київську ГЕС. На тлі російських ударів у кількох областях України відновились відключення світла.

В «Укренерго» вважають, що атаки на об'єкти енергетики є продуманою та спланованою операцією. При цьому тактика російських обстрілів у 2024 році кардинально відрізнялася від тієї, яку російські війська застосовували у 2022 та 2023 роках. У компанії додають, що Росія намагається «точково вибивати» ГЕС та ТЕС, які дозволяють балансувати українську енергосистему під час пікових навантажень — уранці та ввечері.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: