Сполучені Штати Америки врегулювали питання щодо «Північного потоку — 2» з Берліном. Очікується, що найближчими днями сторони підпишуть офіційну угоду.
Так, Німеччина запевнила Штати в тому, що в разі, якщо Росія буде використовувати свій газопровід проти України, то країна прийме відповідні заходи.
У ФРН запевнили, що тоді проти Росії консолідується вся Європа. Там пообіцяли, що в разі такої ситуації Берлін буде на цьому наполягати.
Також Німеччина збирається почати активно інвестувати в зелену енергетику України, для того, щоб країна якнайшвидше позбулася своєї залежності від РФ.
Офіційно договір щодо цього сторони збираються укласти напередодні візиту президента України в США.
Українська реакція
Україна відправила ноти в Брюссель і Берлін через «Північний потік — 2». Київ ініціює консультації з Єврокомісією та Німеччиною щодо «Північного потоку — 2» після офіційного оголошення про угоду між Німеччиною та США. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у твіттері.
Угода США та Німеччини щодо російського газогону «Північний потік — 2» об'єднала нардепів різних фракцій Верховної Ради. Вони підписують текст спільної заяви, у якій закликали США та ЄС припинити будівництво та введення в експлуатацію газогону.
Відкритий лист спікеру Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі написав і голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
Раніше ми писали про те, що світ на порозі нової техногенної катастрофи через РФ і прокладання «Північного потоку — 2».
Нагадаємо, проєкт «Північний потік — 2» передбачає будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року разом із «Північним потоком — 1».
Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський «Газпром». Фінансують проєкт європейські компанії — французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.