Догори
Дати відгук

«Ніколи знову»: прем'єр-міністр Ізраїлю сказав, скільки коштує локдаун

У шекелях вона астрономічна: двісті мільярдів.

2 хв на прочитання16 Серпня 2021, 16:33
Ізраїль Ізраїль
Поділитись:

Прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Бенет вирішив поділитися «національним планом подолання хвилі дельти, яка охоплює весь світ».

Він говорить, що мета ізраїльського уряду проста: зберегти здоров'я громадян Ізраїлю, а також зберегти економічне майбутнє Ізраїлю, адже засоби існування громадян Ізраїлю — це також захист їхнього життя.

Бенет обіцяє докласти всіх зусиль, щоб уникнути локдаунів, які руйнують існування, економіки й освіту наших дітей.

«Уряду найпростіше оголосити про закриття та перерахувати гроші закритим підприємствам і працівникам, які сидять удома. Але політика закриття має жахливу ціну. Перед нами на очах — зменшення захворюваності та смертності. Але, звичайно, є й інші міркування, включаючи засоби існування ізраїльських громадян, навчання дітей Ізраїлю та збереження економічного майбутнього Ізраїлю. Розглянемо, наприклад, жертв ДТП.

Зрештою, можна було принести нуль смертей від дорожньо-транспортних пригод, заборонивши їзду дорогами Ізраїлю. Але ми всі розуміємо, що ми повинні жити і дозволити пересування в Ізраїлі. Те ж саме стосується і «дельти»: рутинне життя — це частина життя, і ми повинні відповідально збалансувати всі потреби», — написав ізраїльський прем’єр.

Нафталі Бенет вважає локдаун неефективним рішенням «попередників» і підкреслив: ціна трьох локдаунів становила 200 млрд шекелів (тобто 1,659560 трлн грн). Ізраїльський прем’єр нагадує, що це сума, яку взяли з важливих цілей.

«Скільки життів солдатів ми втратимо, якщо ми не можемо дозволити собі оснастити їх сучасними зенітними гарматами, оскільки ми витратили гроші на закриття? Скільки дітей і дорослих ми не можемо відправити на рятівну операцію? Скільки лікарень на периферії ми не можемо створити? Скільки апаратів для МРТ ми не можемо собі дозволити і таким чином пропустити тисячі онкохворих завчасно? Скільки уроків із природознавства, математики чи англійської мови ми не можемо профінансувати? Скільки пенсій за віком ми не можемо надати?

Подумайте на хвилинку: кожна сім’я в Ізраїлі заборгувала 105 000 шекелів через ціну трьох локдаунів. Кожному з нас і нашим дітям доведеться гасити цей борг за допомогою податків, а послуги скорочуються протягом наступних десятиліть. Я роблю все можливе, щоб зупинити цю кровотечу. 

Локдаун має пряму ціну в людських життях,
— запевняє Нафталі Бенет.

Також ми розповідали, що трьох доз недостатньо: 14 ізраїльтян захворіли на COVID-19 після третьої дози.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.