Догори
Дати відгук

Україна вийшла на протест проти вакцинного примусу

Акції протесту на захист свободи вибору у питаннях щеплень пройшли у декількох регіонах України

3 хв на прочитання06 Червня 2020, 16:24
Поділитись:

У парку «Володимирська гірка» зібралося близько сотні людей, щоб долучитися до міжнародної акції на захист свободи вибору та вшанування пам’яті померлих після щеплення. Акція пройшла в цей день у Канаді, Великій Британії, Ірландії, Болгарії та Польщі.

Кияни перетворили так званий Скляний міст на імпровізоване місце пам’яті українських дітей, смерті яких зафіксовані в статистичних звітах МОЗ України як поствакцинальні (звіт за 2019 р., таблиця 7б).

Учасники акції прагнули звернути увагу суспільства на той факт, що вакцинація – це медичне втручання, яке має ризики та протипоказання. Вони вважають, що вакцинація має бути  виключно добровільною профілактичною медичною процедурою, і будь-яка дискримінація людини у зв’язку з її вакцинальним статусом є незаконною і неприпустимою.

«Вакцина, як будь-який медичний препарат, має побічні ефекти і протипоказання, і не є на 100 % ефективною. Серед задокументованих виробниками та закріплених у медичних довідниках побічних реакцій є складні неврологічні й імунні розлади (енцефаліт, анафілактичний шок, тромбоцитопенія тощо).  Згідно Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, медичне втручання проводиться тільки за згодою пацієнта», – говорить представниця організаторів акції Вероніка Сідоренко, очільниця ГО «Вакцинація: вільний вибір». 

За словами активістки, примус до вакцинації у вигляді  обмеження права на освіту та працю є неприпустимим у правовому суспільстві і становить порушення права на збереження здоров’я, особисту недоторканність, право на вільне пересування, право на вільний вибір місця і способу навчання, вибір роду занять тощо.

«Ці права є основоположними та визнаними на загальнолюдському рівні, закріпленими в деклараціях, конвенціях, меморандумах ООН та Конституціях окремих країн. Проте сьогодні ми спостерігаємо масове порушення цих базових прав урядами багатьох держав світу. При цьому примус до вакцинації подається як обов’язок людини захищати інших людей, що є цілковито маніпулятивним прийомом», – стверджує Сідоренко.

Учасники акції наголошують: вони протестують не проти самої вакцинації, а проти примусу до неї.

«Де є ризик – має бути вибір. Здорова і вільна людина – запорука здорового і вільного суспільства», – під таким девізом пройшла акція.

Хмельницький, фото: suspilne.media
Хмельницький, фото: suspilne.media

В акції взяли участь також інші українські міста: Одеса, Львів, Запоріжжя, Житомир, Хмельницький, Івано-Франківськ, Вінниця.

Чимало людей долучилися до акції протесту, опублікуваши власні фото чи фото дітей у соцмережах:

 
 
 

Нагадаємо, МОЗ хоче заборонити нещепленим відвідувати заклади навчання, оздоровлення чи відпочинку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.