Вівторок, 29 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

Нещеплені, сидіть вдома: нова ініціатива МОЗ

Цього разу міністерство не обмежиться листом, а видасть наказ

1 хв на прочитання06 Червня 2020, 12:54 81437
Поділитись:

Нова ініціатива МОЗ має на меті спростити процес отримання медичного висновку, необхідного для допуску до відвідування закладів освіти, оздоровлення та відпочинку.

Проект відповідного наказу оприлюднено на сайті МОЗ для обговорення.

Проте для батьків будь-якої дитини, котра не має всіх необхідних щеплень за календарем без медичних протипоказань, це погана новина. У пункті  №5 нової інструкції для лікарів, які видаватимуть довідку форми № 026/о, передбачається недопуск до навчання, оздоровлення чи відпочинку не лише нещеплених дітей, а й тих, хто пропустив бодай одне щеплення.

Якщо ж щеплень немає через медичні протипоказання, лікар може приймати рішення про допуск чи недопуск самостійно, зважаючи на стан дитини/абітурієнта та ризики інфікування.

Це не перша спроба заборонити нещепленим дітям відвідувати дитячі колективи, але раніше МОЗ писало лише відповідні листи, котрі мають лише рекомендаційний характер.

Як ідеться на сайт відомства, зауваження та пропозиції щодо нововведення приймаються Департаментом реалізації політики МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді:

Нагадаємо, щеплення від грипу може виявитися фактором ризику при COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.