Ознаками емоційного виснаження є підвищена дратівливість, небажання робити навіть те, що раніше приносило задоволення, почуття сильної тривожності, панічні атаки, а також проблеми зі сном.
Про розлади можуть також сигналізувати проблеми зі шлунком і постійний біль в животі, а також підвищена сентиментальність. Крім того, люди можуть відчувати, що їм постійно хочеться плакати, а також відчувати відчуття спустошеності і відірваності від реальності.
На думку психологів, хоча емоційне виснаження і не є діагностованим станом, воно може привести до більш серйозної проблеми - депресії.
Порушення сну прямо пов'язане з проблемами зі шлунком. Нам здається, що сон не відновлює нас. Однак труднощі зі сном можуть впливати на апетит, лібідо і навіть викликати біль в тілі.
Щоб стабілізувати свій стан, варто дотримуватися ряду правил. По-перше, не забувати про щоденну фізичну активність. По-друге, знаходити час на відпочинок.
Це не марна трата часу, це дозволяє вашому фізичному і психологічному" я "відновитися.
Крім того, рекомендовано не нехтувати соціальними контактами, а також не забувати вносити різноманітність в звичний ритм життя.
Якщо ви довго зосереджені на одній справі, зміна виду діяльності може бути корисною.
До слова, лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський пояснив, чому така велика кількість хворих з Covid-19 наважується на самогубство. Про це він розповів у своєму відеоблозі.
Комаровський зазначив, що за даними різних клінік щонайменше у 30% пацієнтів, що мають середні та важкі форми коронавірусної інфекції, є проблеми з психікою.