Не шастати: в Україні зростає кількість випадків хвороби Лайма

2 хв на прочитання05 Травня 2020, 14:55
pixabay

За три місяці 2020-го року в Україні зафіксовано 236 випадків хвороби Лайма

У Центрі  громадського здоров’я України заявили, що за три місяці 2020-го року в Україні зафіксовано 236 випадків хвороби Лайма. Одним із джерел інфекції є годувальники кліщів — невеликі ссавці й деякі види птахів.

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — інфекційне трансмісивне захворювання.  Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Сприйнятливість людей до захворювання висока.

Найвища активність кліщів

Більшість випадків хвороби Лайма (інфекцію переносять кліщі) фіксують із травня до листопада. Це період найвищої активності іксодових кліщів. Лише третина хворих може пригадати епізод

Ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо.

Небезпека хвороби Лайма

Гарна новина в тому, що від хворого до здорової людини збудник не передається. Погана: пізня, або хронічна, хвороба Лайма виникає через місяці або й роки після зараження. У цьому випадку з’являються неврологічні та ревматологічні прояви з переважним ураженням кістково-м’язової системи (артрити) чи нервової (нейробореліоз, хронічний атрофічний акродерматит).

Імунітет після перенесеного Лайм-бореліозу нестерильний, можлива реінфекція із повторним розвитком захворювання.

Ще одна погана новина -  щеплення від Лайм-бореліозу не існує.

Як захиститися

Щоб запобігти присмоктуванню кліщів, фахівці радять:

- застосовувати репеленти і захисний одяг перед тим, як вирушати до місцевостей, де можуть бути кліщі;

- ретельно оглядати одяг, шкіру під час і після відвідування лісу, парку.

З кожним роком кількість випадків хвороби Лайма зростає. Так, протягом 2019 року було зареєстровано 4 482 випадки хвороби Лайма серед українців. Зокрема, 833 випадки зафіксували у жителів сільської місцевості, а 492 — у дітей до 17 років.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: