Названо найпопулярніший овоч у Європі

2 хв на прочитання08 Березня 2020, 13:40
pixabay

Томати — найпопулярніші свіжі овочі майже у всіх європейських країнах (крім Великобританії, де найпопулярнішим овочем є морква)

Томати — найпопулярніші свіжі овочі майже у всіх європейських країнах. Крім Великобританії, де найпопулярнішим овочем є морква. Іспанія, Італія та Польща — основні покупці та споживачі томатів, особливо в літні місяці.

Хоча Німеччина є країною, яка найбільше витрачає на органічну їжу, такі країни, як Швейцарія та Данія, лідирують за даним показником у розрахунку на душу населення, пише kurkul.com.

Найбільшим експортером томатів в Європі є Іспанія, натомість Італія, що теж вирощує багато томатів, має багато місцевих сортів, невідомих за межами країни. Нідерланди лідирують у продукуванні нових сортів культури. Про це свідчать дані маркетингових досліджень німецького агентства Ami, проведених на замовлення компанії Enza Zaden.

Наразі всюди в Європі збільшується сегмент вирощування коктейльних томатів та чері-томатів.

Торгівля томатами відбувається в основному між країнами ЄС, особливо після російського ембарго. Серед експортерів у ЄС найбільшу частку має Марокко — 20% у всьому імпорті. Туреччина продає томати переважно до Німеччини.

Німеччина є провідним імпортером і завозить томати переважно з Іспанії та Нідерландів. При цьому на європейському ринку частка іспанських томатів зменшується, і зростає частка мароканських.

Ціни на томати в Європі, як правило, стабільніші, ніж ціни на інші овочі. Крім того, однаковий товар може мати різну ціну залежно від походження: це не стільки питання якості, скільки іміджу постачальника. Також споживачі готові доплачувати за продукцію місцевого виробника, така тенденція простежується в Німеччині.

Крім того, ціни залежать від класу продукції. Вартість преміальних томатів може сягати €10/кг.

Нагадаємо, як повідомляв GreenPоst, українські підприємства в січні наростили експорт агропродукції на 14% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 р., до 1,98 млрд доларів. Таким чином, в загальному обсязі валютної виручки за січень, яку Україна отримала від експорту товарів, частка аграрної продукції становила 48%.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: