Догори
Дати відгук

Науковці знайшли загадкові підземні ріки

2 хв на прочитання27 Листопада 2020, 11:54
Поділитись:

Велика частина прісної води Гаваїв видобувається з водоносних горизонтів — шарів водопроникних порід і відкладень. Коли на островах йде дощ, вода просочується через верхній шар ґрунту і вулканічні породи під ним й досягаючи водоносного горизонту. Недавні дослідження показали, що в цих водоносних горизонтах набагато менше води, ніж повинно бути. Про це повідомляє advances.sciencemag.
Дослідники з'ясували, що велика кількість багатих поживними речовинами підземних вод просочується в океан. Ізотопний аналіз допоміг вченим з'ясувати, що в водоносний горизонт надходить більше води, ніж він насправді утримує. Щоб розібратися в причинах цього явища, автори нової роботи вирішили дослідити провідність берегових вод.
Прісна вода проводить електричний струм гірше морської, бо в ній розчинено менше солей. Саме цією різницею в провідності й скористалися дослідники. Вчені пропливли вздовж берегової лінії на човні, який буксирував за собою спеціальний дослідницький апарат. Пристрій поширював електромагнітні хвилі через воду і фіксував відбитий сигнал.

Якої якості вода, яку ви п'єте, можна дізнатися тут.
Це дозволило визначити області з високою і низькою провідністю протягом 200 кілометрів уздовж берегової лінії. На основі цих даних автори змогли скласти карту і виявили, що між насиченими солоною водою вулканічними базальтами течуть підземні прісноводні річки. Ці річки мають довжину близько 35 кілометрів і простягаються щонайменше на 4 кілометри на захід від берегової лінії.

За оцінками дослідників, резервуари, з яких витікають такі річки, містять сумарно близько 3,5 кубічних кілометрів прісної води. А це набагато більше чистої прісної води ніж вважали раніше вчені.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що дослідники дісталися до загадкового моноліту в пустелі (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost