Догори
Дати відгук

Науковці з'ясували, материнство в якому віці гарантує жінкам довге життя

За віком, у якому жінка народила свою останню дитину, можна спрогнозувати, скільки вона проживе років.

1 хв на прочитання20 Січня 2021, 07:01
Поділитись:

Вчені з Медичної школи Бостонського університету (США) дійшли висновку, що існує зв'язок між здатністю жінки завагітніти та стати матір'ю у певному віці й тривалістю її життя, повідомляє New England Centenarian Study.

Масштабне дослідження за участю 551 сім'ї показало, що жінки, які стають матерями знову або вперше після свого 30-річчя, як правило, живуть довше. Але це не спостерігається у жінок, які народжували свою останню дитину до 30 років.

«Жінки, чиї тіла зберігають здатність до зачаття, виношування та народження у більш пізньому віці, як правило, живуть довше», — заявила провідний автор проєкту Паола Себастьяні.
За словами вченої, у спостережуваних сім'ях були виявлені 462 жінки похилого віку — 95 років і старше. Аналіз їхніх історій життя виявив дивовижну закономірність: всі ці довгожительки народжували свою останню дитину у віці 33 роки та старше.
Доктор Себастьяні зазначає, що йдеться саме про материнство після природної вагітності, а не штучного запліднення. За її словами, здатність вагітніти та народжувати дітей не тільки в молодості, а й у більш пізньому віці — це ознака того, що біологічний годинник жінки йде повільніше, ніж в інших.
«Жінка, яка може завагітніти на більш пізньому етапі життя, скоріше за все, має тіло та репродуктивну систему, які старіють повільніше», — пояснила науковець.

Раніше ми розповідали, як схуднути за 10 днів на декілька кілограмів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.