Догори
Дати відгук

Науковці придумали, як робити ракетне паливо з гасу

Винахід дозволить використовувати нетоксичні компоненти, зробить транспортування і застосування палива більш безпечними і контрольованими.

2 хв на прочитання02 Грудня 2020, 11:56
Поділитись:

Стартап NewRocket навчився перетворювати гас на гель для створення безпечного, зручного, високоенергетичного і екологічно чистого ракетного палива, про це глава NewRocket Ілан Харель (Ilan Harel) повідомив в інтерв'ю для The Times of Israel.

За його словами, винахід дозволить використовувати нетоксичні компоненти, зробить транспортування і застосування палива більш безпечними і контрольованими.

Реактивні двигуни, якими оснащують сучасні космічні апарати, працюють на різних видах палива, проте, як зазначив Харель, всі вони мають істотні недоліки. Діметілгідразін і перхлорат амонію вкрай токсичні, а рідкий водень важко зберігати, до того ж він вкрай небезпечний і вимагає кріогенних умов. У NewRocket вважають, що їхній паливний PowerGel буде позбавлений цих мінусів.

Проект спирається на напрацювання професора технологічного інституту Техніон Бенні Натана,  який передав компанії ексклюзивні права на їх використання. Ілан Харель пояснює, що PowerGel отримують на основі гасу, з різними «секретними» добавками.

Вони не тільки перетворюють його на напіврідкий гель, а й покращують корисні властивості: наприклад, роблять матеріал самозаймистим при контакті з окислювачем - киснем.

Харель додає, що зараз його компанія продовжує пошуки інвесторів, готових підтримати проект. Поки в нього вклав британський фонд Consensus Business Group. Крім того, кошти отримали від ізраїльського інкубатора Incubit Ventures, який розвиває місцевий Департамент інновацій (IIA) спільно з концерном Elbit Systems.

До слова, британський уряд сподівається знайти спосіб і використати величезний обсяг решток медичних відходів за "чистою" технологією. Зокрема, британці інвестували кошти у вивчення технології перетворення небезпечних медичних відходів, що застосовуються при боротьбі з коронавірусом, на чисте водневе паливо.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Енергоатом Посилення співпраці Атомна галузь
В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів:Енергоатом та Holtec International підписали Угоду
2 хв на прочитання14 годин тому
Зображення згенероване ШІ
Розпочалося будівництво двох нових енергоблоків за американською технологією: Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі
3 хв на прочитання15 Квітня 2024
Хімічний індустріальний парк Рівне Відновлювальні джерела енергії
У Рівному збудують хімічний індустріальний парк, де вироблятимуть аміак та азотні добрива
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Атомна галузь Енергетика Природний газ і нафта
Україна і Словаччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня: діють обмеження споживання на Харківщині та Дніпропетровщині
1 хв на прочитання13 Квітня 2024
Графіки, відключення та пошкодження: ситуація в енергосистемі на 11 квітня
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Зруйновано Трипільську ТЕС - "Центренерго" втратило 100% генерації
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Харківщина отримала 724 генератори різної потужності
1 хв на прочитання11 Квітня 2024