Догори
Дати відгук

Весною Чорнобильська зона знов запалає — еколог

В Асоціації екологів пропонують терміново відокремити чорнобильські ліси протипожежними смугами

1 хв на прочитання17 Лютого 2021, 21:40
Екологи пропонують відокремити чорнобильські ліси протипожежними смугами Екологи пропонують відокремити чорнобильські ліси протипожежними смугами
Поділитись:

Експерти б'ють на сполох: навесні пожежі у Чорнобильській зоні можуть спалахнути знову, а масштаби лиха можуть бути більшими за торішні. Віцепрезидент Асоціації екологів Валентин Шербина прогнозує, що вогонь може охопити понад 67 тис. га лісу. Зазначається, що це може означати отруєння радіоактивним димом та пилом не лише Києва, але й низки європейських країн. Повідомляє "5 канал".

Екологи запропонували, як запобігти такій проблемі: протягом найближчих тижнів відокремити чорнобильські ліси протипожежними смугами. Як заявляють в Асоціації екологів, необхідна для цього техніка є в рятувальників — потрібно лише пальне та чіткий план.

До матеріальних ризиків, наголошують експерти, можуть додатися й репутаційні втрати, адже на міжнародному рівні Україна зобов’язалася виконувати бар’єрну функцію – утримувати радіонукліди у "межах Чорнобиля". Своєю чергою, не менші репутаційні втрати отримає і значна частина екологів.

Тим часом під Києвом в одному з парків нашестя кабанів (відео).  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.