Догори
Дати відгук

Науковець знайшов нульового пацієнта з ВІЛ-інфекцією: все почалося у Першу світову війну

Вперше людина заразилася ВІЛ-інфекцією під час Першої світової війни. Вчений припускає, що нульовим пацієнтом став французький, бельгійський або британський солдат, який брав участь в бойових діях проти німецьких військ в Камеруні.

2 хв на прочитання31 Січня 2021, 14:46
Поділитись:

Канадський вчений, професор Жак Пепин з Університету Шербрука розповів про нову гіпотезу нульового пацієнта з ВІЛ-інфекцією. Про це повідомляє Daily Mail.

На думку експерта, вперше людина заразилася ВІЛ-інфекцією під час Першої світової війни. Вчений припускає, що нульовим пацієнтом став французький, бельгійський або британський солдат, який брав участь в бойових діях проти німецьких військ в Камеруні. Він зазначив, що головною проблемою для солдатів в той період були не ворожі кулі, а голод.

Пепин вважає, що у військових швидко закінчилося продовольство, і вони вирішили полювати на мавп та інших тварин.

«Моя гіпотеза заснована на тому, що один із солдатів був інфікований під час полювання. Була вбита шимпанзе, і під час розбирання він поранився, що призвело до зараження », - пояснив фахівець.

Основною причиною поширення ВІЛ-інфекції вчений назвав повторне використання голок в лікарнях через загальний дефіцит медикаментів.

У вересні вчені Мічиганського університету знайшли потенційний спосіб повного лікування від ВІЛ. Дослідники виявили, що вірус використовує білок Nef для обходу імунної системи зараженого організму. Результати скринінгу бази даних, яка охоплює 200 тисяч малих молекул, показали, що серед схвалених FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) препаратів не існує відомих сполук, які могли б заблокувати Nef і відновити функціонування MHC-I. Однак в бібліотеці продуктів мікробного синтезу LSI, де міститься інформація про 30 тисяч з'єднань, був знайдений клас антибіотиків, які називаються плейкомакролідами і здатні блокувати Nef.

До слова, незабаром Україна отримає понад 135 млн доларів від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Про це повідомив головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.