Догори
Дати відгук

Україна отримає 135 млн доларів для боротьби з трьома небезпечними хворобами

Йдеться про СНІД, туберкульоз і малярію

1 хв на прочитання08 Грудня 2020, 17:02
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Незабаром Україна отримає понад 135 млн доларів від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Про це повідомив головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

"У межах заявки на фінансування до Глобального фонду заплановано низку важливих закупівель та системних змін для системи охорони здоров’я України. Зокрема, планується закупити сучасні системи GeneXpert для молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу, матеріально-технічне забезпечення для регіональних мікробіологічних лабораторій з діагностики туберкульозу, швидкі тести на ВІЛ", - сказав Ляшко. 

Виділені кошти планують також витратити на закупівлю протитуберкульозних препаратів для лікування засуджених та осіб, узятих під варту. 

Крім того, гроші витратять на забезпечення безперебійного антиретровірусного лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Також фінансування спрямують на навчання медичного персоналу, який взаємодії з пацієнтами з ВІЛ і хворими на туберкульоз.

Частину коштів втратять на підтримку електронної системи  eHealth.

Як ми писали раніше, Міністерство охорони здоров'я домагається, щоб у новому 2021 році видатки на лікування туберкульозу збільшили коштом державного бюджету.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.