Догори
Дати відгук

Нардеп пропонує позбавити "Нафтогаз" монополії заради зниження ціни на газ для населення (відео)

2 хв на прочитання26 Листопада 2020, 18:58
Поділитись:

Виведення державної видобувної компанії «Укргазвидобування» з-під управління НАК «Нафтогаз України» у пряме підпорядкування уряду сприятиме підвищенню ефективності її роботи й дасть підприємству самостійно за ринковими цінами продавати на біржі видобутий газ.

Про це сьогодні заявив нардеп, перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань енергетики й ЖКГ Олексій Кучеренко під час презентації ініційованого ним закону №4400 щодо створення конкуренції на ринку природного газу та ліквідації монополізму «Нафтогазу».

На думку нардепа, монопольне становище «Нафтогазу» на ринку природного газу не відповідає загальносуспільним інтересам, створює ризики щодо зловживання таким становищем та вчинення корупційних діянь посадовими особами НАКу. Тож для врегулювання роботи ринку газу в Україні, потрібно виводити газ вітчизняного видобутку на відкриту для усіх суб’єктів ринку біржову платформу.

«Немає іншого механізму, як біржова торгівля, для вільного доступу до ресурсу усіх суб’єктів ринку. Механізм біржової торгівлі газом УГВ («Укргазвидобування» – ред.) абсолютно не суперечить жодним законам, а навпаки він створить ринкове конкурентне середовище для визначення справедливої ціни на ринку. Він поклав би край абсолютно неправильному підходу до ціноутворення за формулою Амстердам+, коли іде прив’язка до імпортної ціни», – пояснив Кучеренко.

При цьому він упевнений, що звільнення «Укргазвидобування» з-під управління «Нафтогазу» призведе до зниження ціни газу для кінцевого споживача за рахунок позбавлення останнього монопольного становища.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у Нацкомісії по тарифах скаржаться на монополію "Нафтогазу".

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost