Догори
Дати відгук

У Нацкомісії по тарифах скаржаться на монополію "Нафтогазу"

При цьому у компанії попередили, що ціни на газ у грудні для українців підіймати не будуть

1 хв на прочитання25 Листопада 2020, 19:58
Поділитись:

Громадська рада при НКРЕКП вважає, що НАК "Нафтогаз України" зловживає монопольним становищем на ринку природного газу. Про це йдеться в листі голови ради Василя Котка, копія якого є в розпорядженні. Повідомляють "Українські Новини".

На думку Котко, монополізм "Нафтогазу", підтверджується роботою ринку після скасування з 1 серпня ПСО при поставках газу населенню. 

"Два місяці роботи роздрібного ринку природного газу продемонстрували негативну практику, нівелювання реформаторських кроків держави щодо лібералізації ринку. Це стало можливим через масштабну монополізацію роздрібного ринку природного газу державною компанією НАК" Нафтогаз України", - йдеться в документі.

Ознакою монополізації ринку Котко вважає те, що Нафтогаз має ексклюзивну можливість покупки газу українського видобутку у своїх дочірніх компаній АТ "Укргазвидобування" і АТ "Чорноморнафтогаз" за цінами, нижчими від ринкових. Ці компанії на вільному ринку видобутий газ не продають.

Водночас "Нафтогаз", що обслуговує близько 2,5% населення, залишив ціну на газ у грудні на рівні листопада - 6,33 грн за куб. м. Згідно з повідомленням компанії у Facebook, ціна в грудні в рамках пакету "Місячний" складе 6,33 грн/куб. м, а в рамках пакету "Річний" – 6,45 грн/куб. м.

Ціни вказані з ПДВ, без урахування вартості розподілу.

"Грудневі ціни на газ для клієнтів ДК "Нафтогаз України" залишаються незмінними, оскільки на ринку для цього сформувалися сприятливі умови", - сказано в повідомленні.

Тим часом «Нафтогаз» отримав право добувати блакитне паливо з Чорного моря.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.