Понад 2 млн дітей перебувають під загрозою повеней на сході Бангладеш. Повені зруйнували будинки, школи і села. За даними дитячої благодійної організації ООН ЮНІСЕФ, це найсильніша повінь у регіоні за останні 30 років. Загалом постраждали 5,6 млн людей, розповідає Die Zeit.
«Занадто багато дітей втратили своїх близьких, свої домівки та школи і тепер повністю позбавлені засобів до існування», — сказала заступник директора ЮНІСЕФ Бангладеш Емма Брігхем. Руйнівні повені на сході країни є нагадуванням про вплив екстремальних погодних явищ і кліматичної кризи на дітей.
За даними гуманітарної організації, доступ рятувальників до деяких районів ускладнений. ЮНІСЕФ надає постраждалим таблетки для очищення води, регідратаційні солі й інші життєво необхідні засоби допомоги.
Повені були спричинені сильними мусонними дощами, через які великі річки вийшли з берегів. Оскільки сезон мусонів триває, найближчими днями може постраждати ще більше людей, повідомляє ЮНІСЕФ.
Циклон «Ремал» спустошив прибережні райони Бангладеш у травні. У липні північ країни постраждала від сильної повені. Від повеней, що тривають з весни, постраждали понад 13 мільйонів людей по всьому Бангладеш, в тому числі п'ять мільйонів дітей.
Експерти пов'язують збільшення частоти екстремальних погодних явищ, таких як циклони або сильні зливи, зі зміною клімату. За даними ЮНІСЕФ, діти в Бангладеш є найбільш вразливими до кліматичних ризиків у світі. Країна є густонаселеною, в ній проживає близько 170 млн людей. Численні річки, що протікають внутрішніми районами країни, часто виходять із берегів під час сезону мусонів із червня по вересень і спричиняють руйнування.
Більше новин читайте на GreenPost.