На Закарпатті, у Синевирській громаді Хустського району, створюють біопарк "Синевир". Туди завезли перших 30 оленів. Також у біопарк закуплять червонокнижних глухарів. Загальна площа біопарку — близько п'ять гектарів.
"Я викупив у людей землю, за свої кошти купив оленів. Тварин буду поетапно закуповувати, оскільки вони не для утримання, а для випуску у природу. Вони адаптуються, з меншого вольєра їх випускатимемо в більший, а з нього — в природу", — розповів Суспільному власник біопарку Юрій Тюх.
За його словами, орієнтовна вартість одного такого оленя на ринку у Європі — 3 500€. Завезли до біопарку молодих оленів з Нової Зеландії, Англії, Австрії та Угорщини.
"Вони всі народилися у кінці травня — на початку червня 2022 року. Це такий селекційний відбір. Олені чистої крові, я особисто обирав. Ще 30 оленів закупимо весною, а можливо й швидше, після новорічних свят", — розповів власник біопарку.
У біопарк також закуплять червонокнижних глухарів. Власник біопарку також додав, що створить благодійний фонд "Біопарк Синевир".
"Чим більше буде коштів у фонді, тим більше закуплятимуть тварин і випускатимуть у природу. Біопарк створюємо для збереження та розмноження зникаючих видів тварин, а також зовсім зниклих представників Карпатської фауни. Це допоможе відновити їх популяції в дикій природі", — розповів Юрій Тюх.
Біопарк "Синевир" для відвідувачів відкриють у січні. Тоді, коли тварини звикнуть. Олені трохи лякливі.
Біопарк розміщений в урочищі Рабачинка на території нацпарку "Синевир". Вхід для дорослих коштуватиме 50 гривень, для дітей — 30 гривень.
Варто знати свій гороскоп на 27 грудня 2021 - 2 січня 2022 року: кому почуття, а кому — гроші.