Догори
Дати відгук

На Закарпатті підприємці оргнізували звалище на землях учасників АТО: є перевищення вмісту марганцю, міді, свинцю та цинку

Збитків - на понад 58 млн грн.

2 хв на прочитання03 Лютого 2022, 13:00
Сміття Сміття
Поділитись:

На Закарпатті керівництво одного із місцевих підприємств організувало  масштабне сміттєзвалище на землях сільськогосподарського призначення, виділених учасникам АТО. Забруднення та псування земель викрила Служба безпеки України.

Зловмисники перетворили на стихійне сміттєзвалище 5 га самозахоплених земель, завдавши таким чином екології регіону збитків на понад 58 млн грн.

За даними слідства Берегівська міська рада виділила ділянку 4,13 га у користування одному з місцевих підприємств з іноземними інвестиціями, яке займається вивезенням твердих побутових відходів. Упродовж кількох останніх років організоване на ній сміттєзвалище було переповненим, однак комерсанти не вжили жодних заходів для зменшення його об’ємів.

Натомість зловмисники захопили прилеглі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, виділені місцевою владою учасникам АТО, куди продовжували звозити сміття, постійно нарощуючи обсяги. Внаслідок такої протиправної діяльності утворилося стихійне сміттєзвалище на площі 5 га, що за масштабом перевищувало офіційно дозволене.

За висновками експертів, такі дії зловмисників призвели до тяжких наслідків — забруднення та псування земель сільськогосподарського призначення. На самозахопленій території встановлено значне перевищення фонового вмісту марганцю, міді, свинцю та цинку.

Фахівці-екологи стверджують, що забруднення спричинило негативні зміни біологічного, хімічного і фізичного складу ґрунту, що становлять небезпеку для довкілля та життя й здоров'я людей.

Ініційована СБУ інженерно-екологічна експертиза підтвердила суму завданих державі збитків на понад 58 млн грн. Наразі одному із керівників комерційної компанії повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України.

Триває слідство для встановлення та притягнення до відповідальності всіх, причетних до протиправної діяльності осіб.

До слова, на Хмельниччині чоловік повісив кота за те, що тварина їла з його тарілки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.