Догори
Дати відгук

На Ріненщині покарали підприємство, через роботу якого люди мали подразнення слизових оболонок та першіння в горлі

Було зафіксовано викиди забруднюючих речовин в повітря із 30 додаткових стаціонарних джерел.

4 хв на прочитання25 Травня 2023, 13:11
Поділитись:

Мова йде про ТОВ «Колор С.І.М.», яке знаходиться у смт Клевань (Рівненська область). Товариство впродовж вже тривалого часу викликає багато нарікань з боку місцевих жителів через забруднення атмосферного повітря. Люди скаржаться на те, що з території підприємства відбуваються регулярні викиди шкідливих речовин високої концентрації, в повітрі відчувається сильний запах розчинника, що викликає у місцевих мешканців подразнення слизових оболонок, першіння в горлі, задуху та загальні розлади здоров’я. Про це розповіли у Державній екологічній інспекції Поліського округу.

У серпні 2020 року чергові звернення від громадян щодо перевірки зазначеного підприємства надійшли на адресу Державної екологічної інспекції Поліського округу.

Після отримання від Державна екологічна інспекція України Погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю), згідно виданого наказу, посадовими особами Інспекції було здійснено позапланову перевірку господарської діяльності зазначеного підприємства, за результатами якої виявлено низку порушень, зокрема щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства в сфері охорони атмосферного повітря, перелік та опис яких відображений в складеному Акті.

«Під час перевірки державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу було зафіксовано викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із 30 додаткових стаціонарних джерел забруднення атмосфери, які підприємство здійснювало без дозволу, - коментує ситуацію начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський. - Між тим, такі забруднюючі речовини, як залізо та його сполуки, манган та його сполуки, неметанові леткі органічні сполуки, ксилол, толуол, етилацетат, ацетон, бутилацетат, метилацетат, стирол, кислота оцтова, оксид азоту, оксид вуглецю, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, що викидаються з стаціонарних джерел викидів ТОВ «Колор С.І.М.», у більшості входять до Переліку найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, викиди яких в атмосферне повітря підлягають регулюванню згідно затвердженої постанови КМУ. Тому, Інспекція, на підставі акту, складеного за результатами перевірки, звернулася до адміністративного суду з позовом про застосування заходів реагування до ТОВ «Колор С.І.М.» шляхом часткової зупинки діяльності до моменту усунення порушень».

 Проте, Рівненський окружний адміністративний суд 20 жовтня 2022 року Інспекції в задоволенні позову відмовив. Не погоджуючись з таким рішенням, Інспекція звернулася до суду апеляційної інстанції.

9 травня 2023 року у відкритому судовому засіданні в місті Львові Колегія суддів апеляційної інстанції, розглянувши апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції Поліського округу на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2022 року у справі за адміністративним позовом Інспекції до ТОВ «КОЛОР С.І.М» про визнання дії та бездіяльності протиправними, не погодилась з висновком суду першої інстанції і визнала його таким, що не відповідає нормам матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню.

Таким чином, апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції Поліського округу задоволено.

Восьмим апеляційним адміністративним судом прийнято судове рішення в адміністративній справі частково зупинити виробництво, виконання робіт, надання послуг ТОВ «Колор С.І.М.» до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від додаткових стаціонарних джерел, з яких здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та виконання низки інших вимог, передбачених умовами дозволу на викиди забруднюючих речовин.

«Наразі Інспекція, у межах повноважень, вживає заходів для виконання судового рішення про часткове зупинення діяльності підприємства, для чого звернулась до суду із заявою про видачу виконавчого документа, після отримання він буде направлений до органів державної виконавчої служби для примусового виконання», - резюмує начальник Інспекції.

Відомо, від серпня запрацює міжнародний реєстр збитків від агресії рф.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
ДСНС
У Херсонській області відходить вода: місцева влада розповіла про ситуацію в регіоні
1 хв на прочитаннягодина тому
Восени Крим уже залишиться без води, тому окупаційна влада планує встановити насоси на Дніпрі
1 хв на прочитання3 години тому
Які речі не можна прати в машинці: зіпсуються миттєво
1 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на завтра 10 червня 2023: Тельці - не лінуйтеся, Левам - раптовий дохід
6 хв на прочитанняВчора
У Варшаві провели складну стоматологічну операцію пацієнтці, яка важила більше тонни (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
У світовому рейтингу експортерів вживаного одягу змінився лідер: хто і скільки заробляє на секонд-хенді
3 хв на прочитанняВчора
Найбільший у світі сом: італієць спіймав рибину завдовжки майже три метри (ФОТО)
1 хв на прочитання08 Червня 2023
Секрет здивує багатьох: для чого досвідчені господині посипають сковороду сіллю перед смаженням
1 хв на прочитання08 Червня 2023
Більше з GreenPost
Продукт, який знижує рівень цукру у крові за 15 хвилин: є в кожному магазині
2 хв на прочитання8 хвилин тому
Американку заарештовано за відмову від лікування туберкульозу
3 хв на прочитання2 години тому
Дієтолог підказала, як знизити рівень “поганого” холестерину без ліків: цей чудодійний напій доступний всім
1 хв на прочитання3 години тому
Експрес-засоби та справжнє лікування при укусах різних комах: фармаколог розповідає, що слід мати напохваті
7 хв на прочитання9 годин тому
Сода творить із огірками дива: радять досвідчені городники
1 хв на прочитання9 годин тому
Найкраща поза для сну у спекотну погоду
1 хв на прочитанняВчора
Понад 20 людей на лівому березі Дніпра загинули, понад 150 зникли безвісти: окупаційна влада почала евакуацію, але не для всіх
4 хв на прочитанняВчора
Поради, які допоможуть виспатись у спекотну погоду: прості методи для чудового сну
1 хв на прочитанняВчора