Догори
Дати відгук

На радіоактивних землях Житомирщини ведеться сільгоспдіяльність, площі збільшується (фото)

Найбільша площа забруднених земель — у Народицькому районі.

2 хв на прочитання10 Червня 2021, 14:51
Фото: Українська правда Фото: Українська правда
Поділитись:

Значна площа радіоактивно забруднених с/г угідь на Житомирщині, які заборонено використовувати у виробництві, перебуває в господарському обігу вже досить тривалий час, і вона постійно збільшується. Про це пише «Українська правда».

Зазначається, що, за даними головного управління Держгеокадастру в Житомирській області, станом на початок 2016 року налічувалось понад 33 тисячі гектарів радіоактивно забруднених с/г угідь, які заборонено використовувати у виробництві.

Найбільша їх площа припадала на колишній Народицький район – 22,19 тис. гектарів.

«Співставивши межі земельних ділянок 2-ї зони забруднення, кадастрові номери яких було отримано від Держгеокадастру, зі свіжими супутниковими знімками, ми виявили, що значна частина цих земель вже тривалий час використовуються для орного землеробства. Для прикладу, розглянемо земельні ділянки категорії земель запасу, які розташовані на північ та схід від колишнього містечка Базар (кадастрові номери 1823780400:02:002:0009, 1823786000:04:006:0001, 1823786000:04:004:0001 та інші)», — йдеться в матеріалі.

Фото: Українська правда

Зазначається, що витяги із земельного кадастру по кожній із цих ділянок показують, що до них застосовується обмеження у використанні «Зона радіоактивно забрудненої території».

Також усі ці ділянки зазначені у переліку вилучених із використання земель, наданому Держгеокадастром у відповідь на запит.

«Проте супутниковий знімок Google показує, що наразі більшість їх території засіяна сільськогосподарськими культурами. Поруч також обробляються землі приватної та комунальної власності, які не були офіційно включені до 2-ї зони радіоактивного забруднення», — йдеться в матеріалі.

ДАЗВ, у відповідь на наш запит чітко вказало, що «не видавало жодних спеціальних дозволів на ведення сільськогосподарської діяльності на землях зони безумовного відселення»

У матеріалі додається, що така сама ситуація і з землями навколо смт Народичі.

Фото6 Українська правда

«Тільки тут площі залучених у вирощування с/г культур радіаційно забруднених земель значно більші — приблизно 2,5 тис. га, які обробляються щонайменше з весни 2017 року», — йдеться в розслідуванні.  

Нагадаємо, що роботи на річці Прип'ять загрожують мільйонам українців: на поверхню можуть піднятися радіонукліди.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.