Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • На Прикарпатті знищують дорогі здорові дуби прикриваючись санітарною вирубкою (відео)

На Прикарпатті знищують дорогі здорові дуби прикриваючись санітарною вирубкою (відео)

2 хв на прочитання04 Листопада 2020, 07:16
Поділитись:

На Надвірнянщині під виглядом санітарної вирубки лісу вирізають здорові та великі дуби, а старі та поламані – залишають. Місцеві мешканці розповідають, що нещодавно у лісі знову почали вирубувати дуби. На невеликій території вони нарахували понад дві сотні пеньків та кілька величезних колод. Решту деревини уже встигли вивезти. Люди впевнені, що дуби рубають, бо це чи не найдорожча деревина на ринку. Кожне таке дерево коштує щонайменше 700 доларів. Повідомляють "Вікна".

Коли прикарпатці почали скаржитись, то у лісництві виправдовувались, що дуби віддають на відновлення мостів, які знищила повінь. Тоді надвірнянці у підрядників дізнались, що мости дійсно роблять, але зі смерекових дощок. Тоді люди пішли зі скаргами до прокуратури.

“Ми написали заяву в прокуратуру, зібрали підписи селян Назавизова та зверталися до поліції, але відповіді не отримали”, – розповідає жителька Назавизова Марія Йосипенко.

У лісництві кажуть, що вирубують згідно із правилами та дозволами.

“Вирубуються здебільшого дров’яні та ділові дерева. Є виписаний лісорубний квиток на підставі переліку санітарно-оздоровчих заходів, затвердженого ДСЛП “Лісохахист” та Івано-Франківським обласним управлінням лісового господарства”, – зазначає головний лісничий Надвірнянського спеагролісгоспу Андрій Полетайко.

Протистояння надвірнянців зі Спецагролісгоспом триває роками. Раніше такі санітарні вируби люди зупиняли в сусідніх селах. Місцеві кажуть, що лісники кинулись поспіхом підчищати дерева, бо невдовзі населені пункти належатимуть до ОТГ і тоді ресурсами розпоряджатимуться органи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, на Франківщині кілька сіл у будь-який момент можуть провалитися під землю (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко