Майже два місяці в нацпарку «Тузлівські лимани» живуть приблизно 700 лебедів-шипунів. Тільки на кордоні «Тузлівська Амазонія» можна спостерігати за майже 500 лебедями, які дифузно розташувались по акваторії лиману Шагани, де є водорості та мотиль для їжі.
«Лебеді майже всі дорослі, але вони в цьому році вже не будуть розмножуються, за винятком декількох пар у межах нацпарку — в гирлі річки Хаджидер, на Джантшейському лимані та на лимані Малий Сасик. Холостуючі лебеді зараз активно харчуються та відпочивають на піщаних косах лиманів», — повідомив на сторінці у Фейсбуці еколог, співробітник нацпарку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.
За словами науковця, раціон лебедів у нацпарку зараз складається переважно з водяних рослин і мотиля. Знаходять вони їжу в основному під водою, де поїдають різні частини водяних і болотяних рослин а також черв'яків, мотиля та молоді мушлі.
Русєв також зауважив, що на кордоні «Тузлівська Амазонія» лебеді-шипуни майже не лякливі та підпускають туристів дуже близько.
Відомо, що через 20 років температура повітря в Африці та на Близькому Сході підніметься до 56 °C.