В українських громадах дедалі більше з'являється технологічних новацій, які покликані не тільки надати робочі місця та прибуток до бюджету, але й спрямовані на "зелене" майбутнє країни.
Так, у Коблівській і Березанській об'єднаних територіальних громадах побудують Тилігульську вітроелектростанцію потужністю 500 МВт. У проект інвестують 18 млрд гривень. Тилігульська ВЕС почне генерацію електроенергії вже у 2022 році і сприятиме скороченню викидів СО2 на 2 млн тонн щорічно.
Як передає Енергореформа, на початку року "ДТЕК ВДЕ" і датська компанія з виробництва вітротурбін Vestas уклали договір на будівництво першої черги "ДТЕК Тилігульська вітроелектростанція"(Миколаївська обл.) потужністю 126 МВт.
Фінансування будівництва першої черги "ДТЕК Тилігульська вес" планується за рахунок часткового використання "зелених" євробондів, випущених в 2019 році на суму EUR325 млн з терміном обігу п'ять років.
Президент Vestas Northern&Central Europe Нільс де Баар зазначив, що Тилігульська вес стане першою станцією з використанням Платформи EnVentus у Східній Європі.
На "ДТЕК Тилігульська ВЕС" будуть встановлені інноваційні onshore-вітротурбіни Vestas, здатні максимізувати вироблення електроенергії при слабкому і середньому вітрі, промислове виробництво яких було запущено на початку 2021 року.
Всього на ВЕС буде змонтована 21 вітротурбіна потужністю 6 МВт кожна. Дана модель є найбільшою за розміром ротора on-shore вітротурбіною у портфелі Vestas діаметром 126 метрів, а її продуктивність на чверть перевищує показники попередніх моделей.
До слова, на Одещині зводять другу чергу потужної Дністровської вітрової електростанції.