Догори
Дати відгук

На Луганщині помітили найстрокатішого звіра Європи

Йдеться про перегузню, яких в Україні залишилося лише 100 особин.

1 хв на прочитання16 Січня 2021, 17:03
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

У Луганській області останнім часом стали часто помічати перегузню — найяскравішого та найстрокатішого звіра Європи, занесеного до Червоної книги України. Про це повідомляють в Українській природоохоронній групі.

Екологи кажуть, що Луганською, частково Донецькою та Харківською областями проходить межа поширення перегузні.

Перегузня зустрічається в цілинних степах, мешкає в норах, які залишає лише вночі. За даними Червоної книги України, у нашій державі мешкає приблизно 100 особин цього виду. Але перегузні поступово вимирають через розорювання степових ділянок та зникнення кормової бази — ховрахів і сліпаків. 

Зоозахисники, екоактивісти й екологи сподіваються, що включення території Луганської області до природоохоронної «Смарагдової мережі» та ухвалення Верховною Радою закону про цю природоохоронну територію допоможе зберегти життя рідкісним тваринкам.

До слова, Національний банк України 1 червня 2017  року ввів в обіг пам’ятну монету номіналом 2 гривні, присвячену перегузні.

Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування — спеціальний анциркулейтед, маса — 12,8  г, діаметр — 31,0 мм, тираж — 40 000 штук. Гурт монети — рифлений.

Нагадаємо, що 4 грудня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 4146 «Про територію Смарагдової мережі». На сьогодні в Україні вже є 377 «смарагдових» об’єктів. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.