Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • На Київщині екологи перекопали дорогу, щоб врятувати від браконьєрів первоцвіти (фото)

На Київщині екологи перекопали дорогу, щоб врятувати від браконьєрів первоцвіти (фото)

"Чорні лісоруби", крім червонокнижних квітів, нищать ще й вікові дерева.

1 хв на прочитання05 Квітня 2021, 16:20
Екологи КЕКЦ взялися самотужки рятувати червонокнижні первоцвіти на Київщині Екологи КЕКЦ взялися самотужки рятувати червонокнижні первоцвіти на Київщині
Поділитись:

Поблизу села Бобрик Київської області екологи самотужки перекопали дорогу, щоб завадити браконьєрам нищити червонокнижні первоцвіти.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Київського еколого-культурного центру. 

«Уже другий рік Київський еколого-культурний центр веде боротьбу за маленький ліс із пролісками, що дивом уцілів у Броварському районі Київщини. Місцеві мешканці надзвичайно варварськи його знищують», — скаржаться екологи.

Цьогоріч вони вже виявили майже 100 місць, на яких селяни викопали проліски. Хтось накопав червонокнижні квіти для власного городу. А хтось — поніс на продаж, хоча це і заборонено законом. 

До того ж місцеві мешканці регулярно рубають вікові ясени та звозять у ліс сміття. Місцева влада заплющує на це все очі та не дає згоди на заповідання лісу.

Цієї весни, аби врятувати первоцвіти, які ще залишилися квітнути, екологи самотужки перекопали дорогу. Нею до лісу їздять машини з любителями нарвати проліски на продаж. А ще такими машинами вивозять зрубаний правічний ліс. 

Раніше ми вже писали про те, чого категорично не можна робити з первоцвітами. Весняні квіти заборонено як зривати у природі, так і вирощувати спеціально для продажу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко