Догори
Дати відгук

Що категорично не можна робити з первоцвітами

Весняні квіти заборонено як зривати у природі, так і вирощувати спеціально для продажу.

1 хв на прочитання05 Квітня 2021, 10:50
Проліски в жодному разі не можна рвати самим та навіть приймати у подарунок Проліски в жодному разі не можна рвати самим та навіть приймати у подарунок
Поділитись:

Зривати, купувати, дарувати та заохочувати продаж — це все не можна робити із весняними первоцвітами.

Інформація про це з'явилася на сторінці ГО «Природа над усе». Її учасники  — екоактивісти, які займаються охороною природи. 

«Повідомляйте поліцію про торгівлю первоцвітами. Не будьте байдужими, створюймо разом громадську думку про те, що неприпустимо знищувати те, що зникає; що ми можемо врятувати ці ніжні квіти, якщо не будемо бездумними споживачами», — йдеться у повідомленні. 

Також екоактивісти написали пам'ятку, чого в жодному разі не можна робити з первоцвітами.

Не можна рвати підсніжники, проліски, крокуси, сон-траву,

Не можна продавати первоцвіти. За це загрожує штраф від 1700 грн до 3655 грн. Заборона на продаж також стосується і тих первоцвітів, які були зірвані не в лісі, а вирощені в штучних умовах. 

Не можна своєю мовчанкою та байдужістю розв'язувати руки «чорним» квітникарям. Екоактивісти закликають одразу звертатися до ДЕІ та поліції, якщо ви побачили торгівлю первоцвітами. 

Навіть якщо вам особисто подарували первоцвіт, варто зробити зауваження за такий подарунок. А милуватися весняними квітами краще під час прогулянки лісом чи парком. Наприклад, можна відвідати Холодний Яр, де саме зараз квітнуть шафрани та проліски. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко