Догори
Дати відгук

На Харківщині господарство забруднило землю нітратами: збитки склали понад 5,5 млн — прокуратура

Господарство ігнорувало вимоги про забезпечення захисту земель від забруднення.

2 хв на прочитання27 Вересня 2021, 17:53
Фото:
KHARKIV Today Фото: KHARKIV Today
Поділитись:

Окружна прокуратура м. Харкова подала позов до Господарського суду Харківської області про стягнення шкоди, заподіяної державі порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища на суму понад 5,5 млн грн.

Як повідомив в. о. керівника окружної прокуратури Сергій Шевцов, встановлено, що товариством з обмеженою відповідальністю під час здійснення господарської діяльності, пов’язаної зі збиранням небезпечних відходів, не забезпечується захист земель від забруднення, засмічення та не вживаються заходи щодо запобігання негативному впливу на земельну ділянку та ліквідації наслідків такого впливу.

«Вказане товариство з обмеженою відповідальністю протягом тривалого часу забруднювало земельну ділянку шкідливими речовинами, а саме: амонієм і нітратами. Таким чином, внаслідок незаконної діяльності підприємства допущено засмічення та забруднення земель  без дозволів, що призвело до забруднення навколишнього природного середовища у вигляді накопичення у ґрунтах забруднювальних речовин, чим навколишньому природному середовищу заподіяно шкоду», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вказані обставини є порушенням ст. ст. 17, 32, 33 Закону України «Про відходи», ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 35 Закону України «Про охорону земель».

«24 вересня 2021 року окружною прокуратурою направлено позов до Господарського суду Харківської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення шкоди, заподіяної державі порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища на суму понад 5,5 млн грн», — додали у прокуратурі.

Нагадаємо, що екологи показали на екологічній інтерактивній карті забруднення Донбасу. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.