Догори
Дати відгук

На дитмайданчиках побільшає татусів: відтепер чоловіки за законом можуть іти в декрет

У відпустку можуть піти не лише татусі, але й бабуся або дідусь, які фактично доглядають за дитиною.

1 хв на прочитання07 Травня 2021, 16:34
На дитмайданчиках побільшає татусів: відтепер чоловіки за законом можуть іти в декрет На дитмайданчиках побільшає татусів: відтепер чоловіки за законом можуть іти в декрет
Поділитись:

Україна може зовсім скоро нагадувати скандинавські країни, де на дитячих майданчиках та у парках з візочками можна побачити більше чоловіків, ніж мам. Європейська система виховання дозволяє на законодавчому рівні йти в декрети як мамам, так і татам, підтримуючи та всіляко розвиваючи таку традицію. 

Українці також отримали таку можливість. Нині президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає, що чоловіки зможуть взяти декретну відпустку. Законопроект № 3695 був проголосований 15 квітня. В ньому — рівна можливість матері або батькові дитини скористатися правом на отримання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Передбачається, що чоловіки, як і жінки, зможуть брати оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 днів без урахування святкових і вихідних, так звану  одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів.

Також чоловіки зможуть йти в декретну відпустку для догляду за дитиною: і батько, і матір дитини матимуть рівні права на декретну відпустку.

У відпустку можуть піти не лише татусі, але й бабуся або дідусь, які фактично доглядають за дитиною.

Батькові дитини дають право скористатися додатковою оплачуваною відпусткою для працівників, які мають дітей або дитину з інвалідністю, тривалістю 10 або 17 (за сукупністю) днів.

До слова, медики пояснили, які продукти допомагають жінкам швидше завагітніти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost