Догори
Дати відгук

На Буковині з'являться два індустріальні парки, що відомо  

За сприятливих обставин, індустріальний парк почне частково функціонувати з 2026 року

2 хв на прочитання07 Серпня 2022, 16:09
Поділитись:

На Буковині з'являться два індустріальні парки. Один функціонувати у Хотині, другий - на земельній ділянці у селі Сербичани та Романківці.

Індустріальні парки Чернівецької області вже включено до Реєстру індустріальних парків України. Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України 19 липня, пише molbuk.ua.

На Сокирянщині діятиме індустріальний парк "Енергії Буковини", який визначено на межі двох населених пунктів: Сербичани та Романківці, на земельних ділянках комунальної власності загальною площею трохи більше 15 га.

"Під час проведення розрахунків та планування розвитку індустріального парку основними галузями, які будуть представлені на місцевості, визначено деревообробку, переробку та зберігання зернових, зернобобових та фруктово-ягідної сировини, логістичні майданчики, альтернативну енергетику та інноваційну складову", - йдеться у повідомленні Сокирянськох міської ради.

Поруч із територією індустріального парку проходять автомобільна дорога Р-63 та залізнична колія (вантажна станція), які сполучають м. Чернівці та Республіку Молдова.

За сприятливих обставин, індустріальний парк почне частково функціонувати з 2026 року, а на повну потужність запрацює в 2029-2030 році.

На території Хотинської громади буде діяти індустріальний парк "Хотин Invest".

"Відтепер Хотин - центр економічного розвитку нашого краю", - написав голова Хотинської ОТГ Андрій Дранчук.

Індустріальний парк "Хотин Invest", площа 13,7244 га. Ініціатор створення — Хотинська міська рада. Спеціалізація — текстильна та деревообробна промисловість. Майданчик має вигідне логістичне розташування: на перетині автомагістралі Н-03 Житомир–Чернівці (частина Європеийського автомобільного маршруту Е85) та Т2610, якиий з’єднує м. Хотин із пунктом перетину кордону з Республікою Молдова у с. Мамалига.

Що дає індустріальний парк

Президент України Володимир Зеленський підписав два закони, які передбачають податкові та митні пільги для учасників індустріальних парків.

  • - звільнення від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування тієї частини прибутку, яка звільнена від оподаткування;
  • - звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років;
  • - право органів місцевого самоврядування надавати пільги по окремим місцевим податкам (податок на нерухоме майно, плата за землю, земельний податок).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost