Догори
Дати відгук

На березі Дністровського лиману — масова міграція сонечок (ФОТО, ВІДЕО)

Цьогоріч вони мігрують за графіком.

2 хв на прочитання12 Липня 2021, 09:25
Фото: Ася Петросян Фото: Ася Петросян
Поділитись:

У соцмережах з’являються фото та відео сонечок на Одещині. Користувачі розповідають, що раніше це явище було звичним — щороку з 10 до 12 липня відбувалася масова міграція сонечок. Вони мігрують через лимани у пошуках попелиць — своєї основної їжі.

Фото: Ася Петросян

Співробітник парку «Тузлівські лимани», науковець Іван Русєв розповідає, що сонечко (бедрик, божа корівка) є споконвічним мешканцем України і здавна користувалося великою повагою серед людей, які займаються сільським господарством завдяки тому, що його личинки і дорослі особини активно поїдають попелиць та інших шкідливих комах.

«Сонечка вважалися у давніх слов'ян символом сонця та добрих позаземних сил, адже вони просто обожнюють збиратися в освітлених місцях і годинами грітися великими компаніями. Коли попелиць стає мало, вони змушені мігрувати у пошуках їжі. В цьому випадку можна побачити величезні скупчення цих комах, які настільки голодні, що починають кусати все, що трапляється їм на шляху», — розповідає науковець.

Він пояснює, що дорослі жуки зимують у захищених місцях поблизу дикої природи, де харчуються та розмножуються. Навесні жуки починають харчуватися попелицями, перш ніж почати відкладати яйця. У сезон від одного до трьох місяців — навесні та рано влітку — самиця відкладає від 200 до 1000 яєць порівняно великих розмірів (завдовжки 0,8–1,2 мм) невеликими купками (від 25 до 85 штук) у захищених місцях на листках або гілочках. Личинка з 1 мм за 10–30 днів виростає до 4–8 мм у довжину, залежно від кількості харчування — попелиці.

«Доросле сонечко за життя зїдає приблизно кілька тисяч попелиць. Слід зазначити, що й личинки сонечка мають неабиякий апетит», — говорить науковець.

Також ми писали, що під Одесою зацвів солонець — рослина, популярна у французькій кухні (ФОТО, ВІДЕО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.