Догори
Дати відгук

На 25 великих міст припадає більша половина викиду газів, що викликають потепління клімату, і майже всі вони в Китаї

Китай обіцяє досягти нульового рівня викидів вуглецю, але збільшує видобуток і використання вугілля.     

2 хв на прочитання17 Липня 2021, 14:15
Вугільна електростанцію на околиці Чженчжоу (Китай) із висоти пташиного польоту. Фото: Stringer/Reuters Вугільна електростанцію на околиці Чженчжоу (Китай) із висоти пташиного польоту. Фото: Stringer/Reuters
Поділитись:

«Ще в 2017 році я написав у Твіттері: «Якщо ваш кліматичний план такий, що я відмовлюся від яловичини або свого легкого позашляховика, але у вас немає планів, як упоратися з цим у Китаї... Ви мене не переконали»,нагадує американський політичний кореспондент, автор кількох книг Джим Ґераті.

Він розкритикував тезу, що Китай, борючись зі зміною клімату, веде агресивну багатосторонню кампанію з очищення вугілля до поступової відмови від нього.

Джим Ґераті говорить, що правитель Китаю Сі Цзіньпін тепер обіцяє, що викиди вуглецю в його країні почнуть скорочуватися до 2030 року, в той час як вони будуть рости найшвидшими темпами за більш ніж десятиліття.

Раніше цьогоріч Джордан Макгілліс, заступник директора з політики Інституту енергетичних досліджень, зазначив, що своїм березневим випуском нового п'ятирічного плану (FYP) Китай поставив своїх прихильників підтримки клімату в незручне становище.

«План Пекіна не передбачає обмеження викидів вуглецю, поетапної відмови від вугілля і дорожньої карти, згідно з якою він буде виконувати слова Сі. Незважаючи на обіцянку досягти нульового рівня викидів вуглецю до 2060 року, FYP підкреслює важливість вугілля для подальшого розвитку Китаю, а не викидів, пов'язаних із його використанням», — сказав Джордан Макгілліс.

«І тепер ми дізнаємося від Reuters про новий вимір того, наскільки китайські міста сприяють утворенню газів, що викликають потепління клімату: «Всього на 25 великих міст — майже всі вони в Китаї — припадає більша половина відкачаних газів, що викликають потепління клімату, за вибіркою з 167 міських центрів по всьому світу», — цитує експерт.

Джим Ґераті вважає, що Китай аж ніяк не бореться зі зміною клімату щосили.

«Єдине, з чим китайські правителі борються «щосили», — це учасники протесту на площі Тяньаньмень, гонконгські дисиденти, Тибет і, можливо, коли-небудь Тайвань», — іронізує експерт.

Нагадаємо, у Китаї вирішили сканувати всі обличчя, щоб подбати про безпеку дітей.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.