Планувати нову ділянку набагато легше. Але якщо знати як, то й старий сад буде простіше переробити. Рано чи пізно вам захочеться зробити його сучасним і зручнішим для життя. Як це зробити — радить Телеграм-канал «Дача. Сад та город».
Кожні 10 років сади потребують реконструкції:
Отже, з чого починається перебудова старого саду? З аналізу вихідної ситуації або інвентаризації.
Визначаємо, що в саду цінне та потрібне, що необхідно переробити, а з чим доведеться розлучитися. Чи зручні доріжки? Чи потребує ремонту парковка? Який вигляд має газон? Можливо, з'явилися нові сусіди і тепер хочеться від них закритися рослинами. Такий аналіз дозволяє оцінити масштаби перебудови та розчистити простір нових ідей.
А далі беремося за рослини:
✔ Переписуємо все, що є в саду. Залишаємо ті, що виконують свою функцію. Прибираємо небезпечні й ті, що заважають проходу та догляду за садом.
✔ Особливу увагу звертаємо на дорослі дерева — що закривають, куди спрямовують погляд, сильно заважають чи ні. Діємо за принципом «сім разів відміряй — один раз відріж».
✔ Робимо аналіз світла та тіні й думаємо, як озеленимо ділянки саду, де вже нічого не росте. Можливо, крім брукованого майданчика, нічого й не вийде.
✔ Розбираємося зі старими квітниками: викопуємо багаторічники і ділимо їх на світлолюбні та тіньовитривалі. Позбавляємося зайвого. Плануємо нові посадкові місця під квітники та висаджуємо рослини у підготовлену землю.
Старі сади наповнені спогадами й особливою чарівністю. Іноді дуже шкода чіпати стару дідову лаву чи яблуню, якій більше півстоліття. Буває, це і не потрібно, а іноді необхідно, щоб вдихнути в сад нове життя і зробити своє у ньому комфортним і щасливим.
Більше новин читайте на GreenPost.