Догори
Дати відгук

Мобільну бригаду медиків можна буде викликати через контакт-центр МОЗ

У профільному міністерстві кажуть, що пішли на нововведення заради зручності пацієнтів.

2 хв на прочитання25 Листопада 2020, 11:18
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Вже з завтрашнього дня, 26 листопада, мобільну бригаду, яка б відібрала матеріал для тесту на коронавірус або допомогла з госпіталізацією в стаціонар, можна буде викликати через єдиний контакт-центр МОЗ.

Про це 25 листопада під час відеозвернення повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 

“З 26 листопада у тестовому режимі запускаємо таку функцію, щоб кожна людина змогла замовити виклик мобільної бригади безпосередньо в контакт-центрі”, - сказав Степанов. 

За його словами, раніше, коли у людини була проблема із викликом бригади, вона  телефонувала у контакт-центр й просила допомогти. Тоді вже оператори телефонували у регіони й з'ясовували, чому бригада не прибула на місце. 

В українців є можливість купувати ліки вдома й отримувати препарати поза чергами, не наражаючись на ризик зараження. 

Але такий ланцюжок у МОЗ назвали не дуже правильним.

Для того, аби викликати собі мобільну бригаду самостійно, потрібно зателефонувати за єдиним номером контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19. Дзвінки для українців за цим номером безкоштовні.

Також візит мобільної бригади можна замовити, як і раніше. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря, який зважить на всі симптоми й прийме рішення, чи потрібен пацієнтові виїзд бригади. Якщо в цьому є необхідність, сімейний лікар сам викличе мобільну бригаду та направить її за адресою пацієнта. 

У випадку, якщо у пацієнта немає укладеної декларації з лікарем первинної ланки або лікар відмовив у виклику мобільної бригади попри наявність симптомів, потрібно зателефонувати на регіональну телефонну "гарячу лінію" з питань COVID. Дійсні номери для кожної з областей можна знайти тут.

Як ми інформували раніше, “тяжких” пацієнтів до лікарень будуть доправляти єврокоптерами. Поки що це пілотний проєкт, який запрацює у двох регіонах. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.