13 травня стало «Су-дним днем» російської авіації: у Брянській області протягом декількох годин було збито щонайменше два гелікоптери Мі-8 та два літаки Су-35 і Су-34. Загалом загинули 9 пілотів. Усі вони летіли бомбити Чернігівську область. МО РФ жодним чином не прокоментувало це, натомість бадьоро повідомило про «чергові втрати у ЗСУ».
«Усе це було б звичайним явищем, якби не дивна подія, яка трапилася 14 травня, коли у Конашенкова офіційно заявили про загибель двох високопоставлених командирів на Донбасі», — пояснюють у Центрі стратегічних комунікацій.
На думку експертів Центру, мета необхідності повідомлення про їхню загибель всього одна: МО РФ таким чином сигналізує про повну втрату управління на Бахмутському напрямку.
Про це пишуть й самі «воєнкори». Один із них, Юрій Подоляка, пояснює сигнал від МО РФ так: «багато в чому це проливає світло на ситуацію на флангах ПВК «Вагнер» і наводить на дуже погані думки. Очевидно, що загибель командира 4-ї бригади та замполіта корпусу стала наслідком залишення своїх позицій бійцями цієї бригади напередодні. Можу припустити, що з Генштабу прийшла команда навести лад і відновити ситуацію будь-якими способами. І що сумно, то це те, що жодного іншого способу, крім виїзду на лінію бойового зіткнення комбрига та замком корпусу, не знайшлося… Якщо головна мотивація у цьому питанні «гроші» (а ті, хто займався пошуком мотивації для майбутніх контрактників, очевидно, самі по-іншому і не мислять), то результат буде таким, як ми бачимо. І тут не допоможуть навіть загибель комбрига чи навіть заступника командира армійського корпусу».
У Центрі стратегічних комунікацій наголошують, що російська пропаганда тривалий час намагалася деморалізувати українців різноманітними меседжами на кшталт «Бахмут — це пекло, з якого треба тікати».
«Проте українська фортеця деморалізувала окупантів так, що вони безладно тікають вже й зі заздалегідь укріплених медійних позицій. Провал по всьому бахмутському фронті. Не тільки бойовий, а й медійний», — ідеться в повідомленні.
Нагадаємо, Росія за один день втратила два літаки і три вертольоти через роботу власної ППО.