Міжнародний день біосферних заповідників

2 хв на прочитання03 Листопада 2024, 11:00
Міжнародний день біосферних заповідників. Фото itvmg

В Україні налічується 5 біосферних заповідників

Біосферні заповідники - це ті ділянки нашої планети, які володіють природними ресурсами і являють собою різноманітність середовища проживання, де зосереджені найрізноманітніші екосистеми і біорізноманіття. Вони являють собою території з найбільшою концентрацією дикої природи, як флори, так і фауни.

ЮНЕСКО проголосила 3 листопада Міжнародним днем біосферних заповідників з метою наголосити на важливості цих природних просторів для збереження екосистем і біорізноманіття, сприяння дослідженням, сталому розвитку та ухваленню рішень з охорони навколишнього середовища.

Їх створення почалося на підставі міжурядової програми "Людина і біосфера", яка була прийнята у 1971 році. У 1976 році була створена Всесвітня мережа біосферних заповідників, яка за задумом має стати основою для збереження біорізноманіття, відновлення екосистем і життя в гармонії з природою. На даний момент ця мережа охоплює 748 об'єктів у 134 країнах світу.

В Україні налічується 5 біосферних заповідників, з них 2 на Херсонщині, по одному на Київщині, Одещині та Закарпатті:

Найбільше від російської агресії постраждав заповідник "Асканія-Нова" - унікальна природоохоронна територія, що опинилася під окупацією. Через бойові дії було завдано значної шкоди екосистемі заповідника, постраждали рідкісні види тварин та рослин.

На території України є багато цікавих місць, але за привабливістю та унікальністю Карпатський біосферний заповідник, який знаходиться в самому серці Карпат, безсумнівно, вартий особливої уваги. Карпатський біосферний заповідник – один із найбільших природоохоронних об'єктів України. Створений у 1968 році і займає площу 66417,4 га. Це тут найвища вершина України (гора Говерла, 2061 м), високогірні озера, географічний Центр Європи, Долина нарцисів, всесвітньо відомі букові праліси, найбільша карстова печера Українських Карпат Дружба – лише частина його території.

Тут представлене все ландшафтне і біологічне різноманіття Українських Карпат – від передгір'я до субальпійських та альпійських лук (180 - 2061 м над рівнем моря). Це тут домівка для більш ніж 8000 видів тварин та рослин, півтисячі з них потребують особливої уваги, адже занесені до Червоної книги. Це тут можна стояти безпосередньо в Центрі Європи, а за кілька годин досліджувати печери, в яких мешкали перші люди.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: