Міжнародна платформа дій для зеленого відновлення України стартувала на полях Ukraine Recovery Conference 2024

2 хв на прочитання13 Червня 2024, 08:45
У засіданні взяли участь народні депутати України

Відновлення України буде за найкращими європейськими стандартами.

Федеральне міністерство екології, захисту довкілля, ядерної безпеки та захисту споживачів Німеччини вже заявило про фінансову підтримку платформи у сумі 5 мільйонів євро, пише Урядовий портал.

«Вперше ідея її створення прозвучала від Федеральної міністерки екології, захисту довкілля, ядерної безпеки та захисту споживачів Німеччини Штеффі Лемке під час Міжнародної конференції “United for Justice. United for Nature” у Києві в жовтні 2023 року. У ході URC2024 ця ідея отримала продовження. Спільну заяву про запуск платформи підписали заступник Генсекретаря, виконавчий секретар Європейської Економічної Комісії ООН Тетяна Молчан, виконавча директорка UN Environment Programme Інгер Андерсен та Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку Матіас Корман», – заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

Підписання відбулося у присутності Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, Міністра захисту довкілля, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Федеративної Німеччини Штеффі Лемке та комісара Європейського Союзу з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкявічюса.

«Платформа стане ефективним механізмом для залучення досвіду та експертного потенціалу провідних країн світу до зеленого відновлення України, а також осередком обміну новітніми напрацюваннями та ідеями. Вона створить всі умови для започаткування та ефективної діяльності нових проектів у сфері “зеленого” відновлення», – зазначив Руслан Стрілець. 

Також Руслан Стрілець під час свого онлайн-виступу в межах панелі “Зелене відновлення та Європейський зелений курс для України: умови для екологічно безпечного відновлення та зростання” на Ukraine Recovery Conference обговорив можливості відбудови у контексті української євроінтеграції.

«Уже маємо надійний фундамент для “зеленої” відбудови завдяки понад 12 новим довкіллєвим законам та реформам. Завдяки цьому Україна вже сьогодні є майданчиком для високих технологій та інвестицій у довкілля. Відновлення України буде за найкращими європейськими стандартами», – наголосив Руслан Стрілець. 

У панелі також взяли участь Віргініюс Сінкявічюс, Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства, Маргот Вальстрьом, колишня Міністерка закордонних справ Швеції та співголова робочої групи високого рівня щодо екологічної шкоди, пов’язаної з війною, Марк Боумен, віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), та Наталія Андрусевич, голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство та довкілля» представник громадянського суспільства.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: