Догори
Дати відгук

Міндовкілля відкрило реєстр з ОВД, але не для всіх

Реєстр закривали, щоб убезпечити дані з оцінки впливу на довкілля, але це ускладнювало роботу бізнесу.

2 хв на прочитання06 Травня 2022, 13:04
Поділитись:

22 березня цього року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України видало наказ за № 159 «Про тимчасове обмеження доступу до Реєстру з оцінки впливу на довкілля».

Таке рішення було ухвалено для убезпечення даних, які містяться у Єдиному реєстрі, та недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією реєстру з боку країни-агресора.

Однак це обмеження створювало перешкоди у роботі бізнесу.

Тож у Міндовкіллі скасували чинність цього наказу та натомість ухвалили інший, роз’яснює Онлайн-консультант еколога підприємства.

Принциповою відмінністю нового наказу Міндовкілля «Про тимчасове обмеження доступу до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля» від 20.04.2022 № 177 є те, що обмежується зовнішнє використання Реєстру.

З метою недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією, що міститься в автоматизованій інформаційній системі «Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля» ухвалено рішення:

  • тимчасово обмежити доступ до Реєстру для зовнішнього використання;
  • надати доступ до користування Реєстром працівникам уповноваженого центрального органу та уповноважених територіальних органів, що здійснюють діяльність у сфері оцінки впливу на довкілля, за наявності їхньої заяви;
  • надавати доступ до особистого кабінету у Реєстрі суб’єктам господарювання, за наявності їхньої заяви.

Таким чином Реєстр стає відкритим для Міндовкілля, структурних підрозділів з питань екології та природних ресурсів у місцевих адміністраціях різних рівнів, а також для підприємств, які є користувачами Реєстру.

У всіх випадках для доступу до Реєстру потрібна відповідна заява.

Також ми писали, що майже тисяча заповідних територій України — в небезпеці через військові дії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.