Догори
Дати відгук

Метеоролог про врожай озимих: потрібно перевірити на промерзання верхній шар ґрунту

Найближчими днями в Україні очікується  збільшення середньодобової температури.

1 хв на прочитання15 Грудня 2020, 12:24
Поділитись:

Погода створює прецеденти: суцільні ковзанки у грудні шкодять не тільки людям, але й мають безпосереднє відношення на врожайність озимих культур. Яким чином це відбувається і чи шкодить сьогоднішня погода посівам на полях, розповіла  Аgravery начальниця відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

За словами метеоролога, така погода є абсолютно нормальною для грудня, а в групі ризику з вимерзання зараз знаходяться близько 8-10% усіх посівів озимих культур.

«Морози (без снігу) шкоди озимим культурам не можуть завдати. Поки що озимим нічого не загрожує, принаймні, ми цього не передбачаємо. Але потрібно перевірити на промерзання верхній шар ґрунту. Льодова кірка шкідлива після 30 днів залягання. Але в нашому випадку, довго це явище не триватиме», – зазначила Адаменко.

Як пояснила фахівчиня,  в цілому хвилюватися за врожай не варто і найближчими днямив Україні очікується  збільшення середньодобової температури. Вдень буде невеличкий плюс, вночі невеличкий мінус. У південних областях буде 5-9°С тепла.

Але якщо у вас є проблеми з опаленням, то зігрітися можна альтернативними способами.

Відомо, на Хмельниччині вирощуватимуть пшеницю синього та чорного кольору.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.