Догори
Дати відгук

Медичний колапс на Закарпатті — лікарні переповнені, а медики говорять про нову мутацію вірусу та симптоми

За минулу добу зафіксовано 654 нових випадки COVID-19, заповненість ліжок у лікарнях становить 75 %

3 хв на прочитання25 Лютого 2021, 16:35
Заповненість ліжок у лікарнях становить 75 % Заповненість ліжок у лікарнях становить 75 %
Поділитись:

У Закарпатській області ситуація з COVID-19 є найгіршою за весь час пандемії. Про це 25 лютого під час пленарного засідання Закарпатської обласної ради заявив директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний.

«На Закарпатті — найгірша ситуація за весь час пандемії. Ми мали три піки поширення захворюваності на COVID-19, перший — у червні минулого року, потім у жовтні-листопаді, й тоді думали, що вже не може бути гірше. Але наразі маємо максимальні показники за багатьма аспектами: сьогодні бачимо рекордні виявлені 654 випадки. За весь минулий тиждень ми зафіксували 46 летальних випадків, а цього тижня за перші три дні маємо 37», — розповів він.

Пшеничний також додав, що до 8 лютого у Закарпатській області було 1885 ліжок у 17 закладах охорони здоров’я для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19.

«Зараз по області ліжка, відведені для пацієнтів, хворих на COVID-19, заповнені на 75 %, і це вже паралізує роботу медичної системи. Якщо захворіє один медик, то це означає, що нема кому надавати допомогу значній кількості пацієнтів», — прокоментував керівник департаменту.

Він також уточнив, що реанімаційні відділення у восьми закладах заповнені на 100 %. Відсоток людей, які потребують інтенсивної терапії, суттєво зріс.

Також за останні два тижні на Закарпатті збільшили ліжковий фонд для пацієнтів із COVID-19 майже на 300 ліжок, але вони теж уже заповнилися. Пшеничний повідомив, що лікування хворих на ковід не є настільки ефективним, як було досі.

«Термін перебування на ліжковому фонді теж зріс: якщо влітку він становив у середньому 7–10 днів, то тепер — 14. Пацієнти стали важчі, більше пацієнтів потребує кисневої підтримки, більше пацієнтів, на жаль, помирає, більше пацієнтів не може отримати повноцінну допомогу у палатах інтенсивної терапії, бо їх немає», — сказав Пшеничний.

Керівник департаменту охорони здоров’я також додав, що за січень жоден із лікувальних закладів не отримав плату від НСЗУ за «ковідним» пакетом.

«Реально медична галузь на межі коми! Не проблема розмістити пацієнтів чи зробити наметове містечко на будь-якій території. Проблеми інші, і це, насамперед, кадри, бо багато медиків хворіють, і так само вмирають. Інша проблема — матеріально-технічне обладнання, під’єднання нових ліжок до кисню, це практично нереально швидко організувати й матеріально складно», — констатував Пшеничний.

Крім того, медики, які працюють із хворими на ковід, заявляють про те, що перебіг хвороби змінився. Називають нові симптоми, які раніше не спостерігалися у ковідних пацієнтів.

«Медики, які працюють із ковідними хворими, говорять про мутацію вірусу, зокрема, називають нехарактерні симптоми — це блювота, діарея та глухота. Тобто симптоми інші, не класичні, як ми бачили пів року тому», — сказав Пшеничний.
Крім цього, заявив голова департаменту, зі слів медиків, відбулася не тільки мутація вірусу, а й адаптація до лікування.
«COVID-19 зараз не настільки чутливий до тих методів лікування, якими ми користувалися ще пару місяців назад. Тому так багато важких пацієнтів у лікарнях. Також медики відзначають іншу швидкоплинність процесу хвороби, викликаної мутованим коронавірусом», — заявив він.
Крім того, зараз статистика коронавірусу омолодилася. В групу ризику тепер відносять людей із категорії після 55 років.

Тим часом у Києві 12-річна дівчинка випала з восьмого поверху, а 11-річний хлопчик вистрибнув із вікна ліцею (відео 18+).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
У Чернівцях запрацював квітковий годинник.
Фото: molbuk
У Чернівцях запрацював квітковий годинник (ФОТО)
1 хв на прочитання26 хвилин тому
ЕкоКомітет на своєму засіданні розглянув низку питань
ЕкоКомітет на своєму засіданні розглянув низку питань
2 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенероване ШІ
Науковці з'ясували, чому в м'ясі чорнобильських вепрів досі є надлишок радіації, а інших тварин — ні
3 хв на прочитання4 години тому
Зображення згенероване ШІ
Найневибагливіші й морозостійкі: що слід знати про англійські троянди (ФОТО)
1 хв на прочитання5 годин тому
В Україні зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп
1 хв на прочитання6 годин тому
Гороскоп на 26 травня 2024 року - день, коли Юпітер у Близнюках принесе море подарунків
2 хв на прочитанняВчора
Мільйони людей стануть свідками рідкісного параду із шести планет: чи побачать його українці
2 хв на прочитанняВчора
Риби рекордсмени і “туристи”: 5 неочевидних фактів до Всесвітнього дня міграції риб
6 хв на прочитанняВчора