У Бердянській затоці виявили медуз підвиду корнерот - нового для цього регіону, виду. Про опіки, які залишаються на тілі від "зустрічі" з цими медузами, свідчать фото відпочиваючих у соцмережах.
Як пише місцеве видання pro.berdiansk.biz, корнерот - не зовсім типовий вид медузи для Азовського моря.
Місцеві жителі знають: в Азовському морі живе кілька видів медуз, але вони в основному безпечні. У теперішній же час люди діляться фотографіями мальовничих опіків, які отримали після контакту з медузами підвиду.
"Переселенців занесло з Чорного моря. Поява в Азовському морі представників чорноморської фауни пов'язана, в першу чергу, з підвищенням в ньому рівня солоності, і кліматичними причинами", - вважає Віра Гетьманенко, завідуюча лабораторією гідробіологічних та еколого-токсикологічних досліджень ІРЕМ.
За словами Гетьманенко, можна зустріти медузи видів аурелії і корнерот. Корнерот - досить небезпечна медуза, яка своїми лопатями може завдати відчутного і хворобливого опіку.
"Медузи дуже чутливі до температури води, тому, коли зими були холодні, медузи частково вимерзали. Тому щоліта, починаючи з середини, до нас заходила нова популяція з Чорного моря. У зв'язку з тим, що кілька минулих зим не було льодового покриву, медузи вижили і стали розмножуватися. Так що те, що ми бачимо зараз - минулорічні і народилися вже цього літа ", - розповіла завідувачка лабораторії.
Як правило, опіки медузи-корнерота відчуваються не сильніше, ніж від кропиви, і викликають почервоніння і припухлість шкіри. Панікувати не треба, часто опіки проходять без сліду протягом декількох годин. Остерігатися варто алергікам - особливо, якщо з медузами ви раніше не зустрічалися, дітям, і тим, кого медуза вжалила у слизові оболонки.
Відомо, блискавка вбила табун коней у Карагандинській області (відео).