Пієлонефрит з часом ускладнився артеріальною гіпертензією, а в минулому році молоду жінку почали турбувати сильні набряки, у тому числі накопичення рідини у черевній порожнині та в порожнині легень, розповіли у Національниому Науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова.
Медикаментозна терапія не приносила клінічного ефекту, тому Юлії було призначено гемодіаліз. Пацієнтка погано реагувала на діалізні процедури: постійна нудота, зниження апетиту, а отже і суттєве зниження ваги, загальна слабкість.
Врешті, лікарі порадили їй звернутися в наш Центр та стати в чергу на трансплантацію нирки. Юлія приїхала в Центр разом з мамою, де їх обох обстежили і визначили потенційну гістосумісність, отже мама могла стати донором для доньки
Хірургам Центру вдалося виконати лапароскопічний забір донорської нирки, що неабияк посприяло швидкій післяопераційній реабілітації донора. Що є важливим аспектом, оскільки мама пацієнтки постійно піклується про неї через сильну ваду зору у Юлії.
Зараз, після успішної трансплантації та нетривалого періоду реабілітації, пацієнтка разом з мамою збирається їхати додому.
Починаючи з 2024 року Центр уклав угоду з НСЗУ про надання медичної допомоги з використанням методу трансплантації органів, що забезпечується пацієнтам через Програму медичних гарантій. Таким чином, операції з трансплантації органів, передопераційні обстеження та післятрансплантаційний супровід здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
Більше новин читайте на GreenPost.