З цією зимою в Україні спостерігається значне зменшення снігу. Зараз сталий сніговий покрив можна зустріти лише в Карпатах. Чи є ймовірність, що сніжні зими зникнуть зовсім, розповіла Віра Балабух, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС, пише 24 Канал.
За словами метеорологині, підвищення температури призводить до того, що більшість території України в зимовий період переживає плюсові температури. У таких умовах опади часто випадають у вигляді дощу, а не снігу. Сніг, навіть якщо й випадає, швидко тане, і покрив не утворюється.
Попри загальну тенденцію до зростання температур, говорити про повне зникнення сніжних зим ще зарано. Снігопади зменшуватимуться, але сильні снігопади та морози теж не виключені, підкреслила Віра Балабух.
Експертка також зазначила, що в лютому 2025 року арктичні вторгнення малоймовірні, і на більшій частині країни буде зберігатися плюсова температура, тому опади переважно випадатимуть у вигляді дощу. «Сильні снігопади можуть відбутися лише в Карпатах», – додала вона.
Балабух зауважила, що тепла зима — це вже не виняток, а закономірний результат глобальних змін, які спостерігаються на планеті. Протягом останніх десятиліть в Україні спостерігається чітка тенденція до підвищення температури та скорочення тривалості зимового періоду. «За останні 30 років зима стала теплішою на 1,5 градуса, а її тривалість скоротилася на місяць», – наголосила вона.
Метеорологиня підкреслила, що в останні роки ці зміни стали помітнішими. Основною причиною є збільшення концентрації парникових газів, яка досягла рекордних рівнів за останні 800 000 років. Однак не лише парниковий ефект впливає на аномально високу температуру цієї зими. Важливими факторами є також природні явища, зокрема підвищена сонячна активність, аномальна температура океанів і зміни в атмосферній циркуляції.
Більше новин читайте на GreenPost.