Литва є надійним партнером України з відновлення довкілля, – Світлана Гринчук

2 хв на прочитання21 Грудня 2024, 13:26
ФОТО: Світлана Гринчук, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України та Повілас Подярскіс, міністр навколишнього середовища Литовської Республіки / Міндовкілля

У Києві пройшли перші міжурядові консультації між Україною та Литвою.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук взяла участь у перших міжурядових консультаціях між Україною та Литвою, результатом яких стало підписання прем’єр-міністрами Денисом Шмигалем та Гінтаутасом Палуцкасом спільної заяви щодо співпраці на найближчу перспективу.

«Рада особисто познайомитися з новопризначеним Міністром навколишнього середовища Литовської Республіки Повіласом Подярскісом. З колегою обговорили подальші напрямки співпраці у довкіллєвій сфері», – зазначила Світлана Гринчук.

За її словами, Литва залишається нашим надійним партнером у процесі євроінтеграції. Литовські колеги запевнили, що продовжать надавати Україні як політичну, так і консультативну підтримку протягом усього переговорного процесу щодо вступу до ЄС та на шляху до Північноатлантичного альянсу.

«Подякувала литовським партнерам за допомогу природно-заповідному фонду та лісовому господарству України. З 2022 року Литва здійснює шефство над нацпарком @Пуща Радзивіла. Крім того, з початку повномасштабного вторгнення рф лісовим господарствам та нацпаркам «Нобельський», «Пуща Радзівіла», «Нижньодністровський», «Кам’янська Січ», «Синевир», Рівненському природному заповіднику передано від Литовської Республіки 33 автомобілі, моторні човни, обладнання для відеоспостереження, 300 комплектів протипожежного одягу, комп’ютери, дрони, фотопастки тощо. Очікуємо у 2025 році на передачу ще низки техніки, яка сприятиме покращенню лісової інфраструктури та підвищенню ефективності реагування на надзвичайні ситуації», – наголосила Світлана Гринчук.

Ще один ключовий трек нашого співробітництва із Литвою – пункт 8 Формули миру Володимира Зеленського про екологічну безпеку. Він є фундаментальним для отримання Україною репарацій за зруйноване довкілля, реалізації проєктів “зеленого” відновлення України та впровадження європейських стандартів.

«Вдячна литовським та українським колегам за продуктивну роботу та єдність у поглядах на майбутнє України та всього європейського континенту. Впевнена, цей день у Києві дасть вагомий поштовх для розвитку спільних ініціатив», – подякувала Світлана Гринчук.

Больше новостей читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: