Лісівники Черкащини засадили триста гектарів лісу. Це майже половина із запланованих 700 гектарів, розповів Суспільному начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.
Завершити роботи з лісовідновлення мають до середини квітня.
Висаджували в ґрунт механізовано, трактором. За його кермом Іван Штабрат їздив обережно та повільно, бо на підвісному обладнанні возив двох лісокультурниць.
"Робота з людьми, тим паче на навісному обладнанні, на якому сиділи дві дівчини. Треба було їх акуратно пересадити через кожен пеньок, щоб не кидало, щоб не випало. Коли люді позаду, то підвищена небезпека, і тому стараєшся", – пояснив тракторист Іван Штабрат.
За словами Ольги Березняк, вони четвертий рік працюють в парі. За її словами, час від часу вони міняються місцями, щоб не боліли спини.
"У кожній роботі є свої нюанси, руки трохи побиті. Вісім годин працюємо, мені подобається", – розповіла Ольга Березняк.
Принцип висадки розсади пояснила Людмила Мазур: "У відро складаємо розсаду, потім в руки беремо та одна за одною кладемо. Отак заводимо і відпускаємо, розсада притискається – і все, посадили", – прокоментувала лісокультурниця.
Поміж сосною висаджували буферні ряди дуба, сказав лісничий Дахнівського лісництва Ігор Козаченко. За його словами, робили так із протипожежною метою: вогонь не так швидко розповсюджується по листяних породах, як по хвойних. А також задля поліпшення стану самого насадження.
"На прикладі цієї ділянки, ми садимо чотири ряди сосни звичайної, один ряд дуба, для того, щоб поліпшити стан насадження. Він стає біологічно стійким і в протипожежних показниках він також більш стійкий", – пояснив лісничий.
На ділянці лісу в Черкаському держлісгоспі працівники засадили 550 сіянців сосни звичайної та дуба червоного. Це – 76 гектарів лісу, розповів головний лісничий Олександр Сидоренко.
Крім сосни та дуба в лісах Черкащини 2022 року висадять модрину, липу, сосну кримську, ясен, ялини, горіх чорний та гледичію.