Людям, які мають проблеми з роботою серця або хворими судинами, дуже важливо ретельно стежити за своїм харчуванням. Медики називають такий тип харчування кардіотрофічним. Воно допомагає зменшити не лише симптоми та розвиток серцевих недуг, а й значно знижує ризики розвитку серцево-судинних захворювань у людей абсолютно здорових.
За словами дієтолога Ганни Завацької, «сердечникам» корисно їсти продукти, багаті:
- калієм та магнієм (чорнослив, курага, цитрусові, горіхи, картопля, гречка, морська капуста, цільнозерновий хліб, пшоняна крупа, петрушка);
- білком (знежирене молоко та сир, риба та нежирне м'ясо);
- складними вуглеводами (цільнозерновий хліб, крупи та бобові).
Як запевняє Ганна Завацька, людям із хворобами серця слід виключити з раціону продукти, в яких багато насичених жирів, трансжирів та цукру.
– Насамперед під забороною мають опинитися жирні сорти м'яса та птиці, молочні продукти з підвищеним відсотком жирності, а також продукти глибокої переробки, – уточнила фахівець.
Крім цього, важливо навчитися їсти не надто солону чи солодку їжу. Крайності у цій справі також загрожують ускладненнями стану.
– Продукти з великою кількістю цукру, на кшталт варення, джему та сиропу також варто зменшити до максимуму. Краще замість них є натуральні солодкі овочі та фрукти. Користь буде незрівнянно більшою, а шкоди – мінімум, – каже Завацька.
До речі, як запевняє дієтолог, людям із слабким серцем обов'язково потрібно їсти щодня свіжі овочі чи фрукти (не менше 0,5 кг).
До слова, названо продукт, який вбиває ракові клітини і на 80 відсотків зменшує їх зростання.