Лікарів примушують вакцинувати пацієнтів, але виплати за вакцинацію щоразу обіцяють в наступному місяці — джерело

2 хв на прочитання12 Серпня 2021, 18:17

Тому що «нічого особисто, це просто бізнес»

Вінницький лікар Василь Чайка оприлюднив у соцмережі Фейсбук повідомлення свого колеги, котрий хотів би зберегти анонімність:

«Я на даний час працюю ст. м/с амбулаторії і на самому початку нас ст.  м/с обов'язково відправляли на навчання по вакцинації від ковіду. Стоїть питання і зараз, що хто пройшов навчання, тільки він має вакцинувати (це стосується як лікарів, так і медсестер). Нічого нового вони не розказали щодо вакцинації, а головне, на що йшов постійний натяк, що за кожну вакциновану людину ви отримуєте 25 гривень за першу дозу, а за другу 60 гривень. Дивіться, який чудовий спосіб заробити додаткові кошти... От вам ще один привід, чому медики агітують, із такими зарплатами вони не думають про здоров'я, а лише про заробіток.

Вже наприкінці дня сказали, так скоренько, що гроші за вакцинацію буде штату на свій погляд доплачувати головний лікар.

В нашій амбулаторії, примушуючи вакцинувати людей, про виплати за вакцинацію щоразу обіцяють в наступному місяці. Тобто давайте вакцинуйте, бо не отримаєте... Якось так», — ідеться в повідомленні.

Василь Чайка також оприлюднив скріншот чату, де лікарі розповідають, яким чином їх стимулюють вакцинувати пацієнтів.

«А тепер питання до тих, хто вважає себе лікарем — це ми з Вами разом навчались для того, щоб продатись за 85 грн? Це ціна гідності, чесності та професіоналізму лікаря?! Невже кожен із Вас, хто причетний до такого, може спокійно спати?!» — запитує Василь Чайка.

Це не єдиний спосіб, яким медиків стимулюють вакцинувати пацієнтів. МОЗ розповів про те, що якщо серед дорослих пацієнтів сімейного лікаря вакциновано понад 80 %, йому буде зараховуватися 50 балів безперервного професійного розвитку під час чергової атестації, починаючи з 2022 року.

«Досягти 80-відсоткового охоплення дорослих в Україні неможливо. Але головна проблема цієї пропозиції в тому, що охоплення не має жодного стосунку до професійного розвитку лікаря», — сказав GreenPost відомий лікар-імунолог, вакцинолог Андрій Волянський.

Ми вже розповідали про «профанацію безперервного навчання лікарів», як назвав епідеміолог ініціативу МОЗ спонукати сімейних лікарів агітувати за щеплення.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: