Лікар Кашляк розповіла в інтерв’ю, що зміна запаху з рота дозволяє запідозрити наявність діабету.
“На діабет може вказувати запах ацетону з рота”, – констатувала медик.
Крім того, зазначила Кашляк, при захворюванні на діабет «аромат» з рота все частіше стає смердючим. Лікар пояснила, що це відбувається через накопичення в слині глюкози, якою харчуються бактерії, які утворюють зубний наліт. Так як у разі діабету вміст глюкози в слині збільшується, шкідливі бактерії розмножуються швидше та сприяють більш інтенсивному формуванню нальоту.
Також запідозрити діабет можна за солодкуватим запахом, який часом нагадує перебродилі фрукти.
«Якщо в крові сильно підвищений рівень глюкози, яка не проникає в клітини через нестачу інсуліну, може розвинутись діабетичний кетоацидоз – підвищення рівня кетонів. Такий стан характеризується появою фруктового запаху з рота», – пояснила медик.
Лікар Кашляк уточнила, що при діабеті клітини втрачають чутливість до інсуліну – гормону, відповідального за розподіл за ними глюкози. В результаті глюкоза не розподіляється по клітинах, які використовують її для вироблення енергії. Замість глюкози вони починають витрачати жир, і в ході цього процесу виділяються леткі сполуки кетони, що виводяться потім організмом з легенів. Саме через це виникає запах із рота, що нагадує ацетон або рідину для зняття лаку.